Hlavní stránkaAppleBývalý generální ředitel společnosti Apple, představil svůj vlastní smartphone

Bývalý generální ředitel společnosti Apple, představil svůj vlastní smartphone

Bývalý generální ředitel společnosti Apple, představil svůj vlastní smartphone

John Sculley, který v roce 1985 vystřídal v ředitelském křesle Steva Jobse, tento týden oznámil nové elegantní mobilní telefony, Obi SF1 a SJ1.5.

Obi Worldphone je společnost, kterou založil bývalý generální ředitel společnosti Apple, John Sculley. Ve středu 26.8.2015 představil zbrusu nové mobilní telefony, které mají označení SF1 a SJ1.5.

Tato zařízení se budou prodávat kolem 250 dolarů a budou používat operační systém Android. Společnost Obi chce na trh přinést kvalitní telefony, které nebudou stát tolik, ale budou moci konkurovat velkým hráčům.

Sculley nové telefony popsal slovy: “Jedná se o dva vysoce kvalitní a prémiové chytré telefony, které budou prodávány za výjimečnou cenu a přilákají nejnáročnější mladé uživatele, hlavně v Asii, Africe a Blízkém východě.”

Model SF1 (pojmenovaný po San Franciscu), je vybaven 4G / LTE sítí, 5-palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1080 (Gorilla Glass). Dále obsahuje kovové a skleněné vlákno a funkci Dual-Sim (použití dvou SIM-karet). Procesor je Snapdragon 615 a nabízí 13-MpX zadní fotoaparát. Tento model dorazí ve dvou variantách a to za 99 dolarů (model s 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřní pamětí) – pořizovací cena a vybavení u druhého modelu bude 249 dolarů (3GB RAM a vnitřní paměť 32GB).

Mezítím, 3G model SJ1.5 (pojmenovaný podle San Jose), bude k dispozici ve více variantách. Tento chytrý telefon bude poháněn procesorem MediaTek MT6580 Quad-Core a má 5-palcový HD displej, samozřejmě opět Gorilla Glass, slot pro 2 sim-karty a základní, ale rozšiřitelnou, 16GB vnitřní pamět.

John Sculley, 76-letý americký podnikatel, působí od doby vyhození z Applu jako investor v technologickém světě. Podílel se také na založení několika společností, jako je například Metro PC.

článek je otagován