Hlavní stránkaAppleVšechny automobily značky Ford (od roku 2017), budou vybaveny technologií CarPlay od Apple

Všechny automobily značky Ford (od roku 2017), budou vybaveny technologií CarPlay od Apple

Snímek obrazovky 2016-01-04 v 10.47.33

Automobilka Ford nedávno zavedla třetí generaci informačního systému SYNC a oznámila, že od roku 2017 se tento systém stane standardem ve všech modelech. Tato nová technologie také bude zahrnovat a podporovat službu CarPlay, která je majetkem společnosti Apple.

Pomocí CarPlay budete moci ve svém novém Fordu spárovat svůj iPhone s palubní deskou a vytvořit si tak chytré auto :-). Ne, to je jen vtip. Budete mít k dispozici všechny nejpoužívanější funkce z telefonu – přímo na monitoru v autě. Nebude možné na dálku ovládat iPhone – to je ovšem škoda :(. Pokud ale budete chtít napsat SMS zprávu (ne za jízdy samozřejmě), jednoduše můžete psát na displeji v autě. Stejně tak můžete pouštět hudbu, telefonovat (handsfree) a povídat si se Siri.

Uvedení SYNC 3 je plánováno až na rok 2017, tudíž všechny modely, které budou vyrobeny v tomto roce a dále, nabídnou majitelům CarPlay technologii, která se tak stane standardem všech modelů Ford. Připojení iPhone k tomuto informačnímu systému také umožní, že řidič si bude moci jednoduše zapnout mapy (google maps nebo Apple mapy) a rázem si displej promění v navigaci.

Jakékoliv současné modely Ford, které mají technologii SYNC 2 nezahrnují podporu Apple CarPlay, ale automobilka slibuje, že jakmile bude vydán nový informační systém, lidé se starší verzí budou moci využít bezplatnou aktualizaci – to je super ne? Co na to říkáte? Máte nebo si pořídíte Forda? 🙂

článek je otagován