Hlavní stránkaAppleNa mobilních webech bude možné ještě letos platit přes Apple Pay.

Na mobilních webech bude možné ještě letos platit přes Apple Pay.

20131112_apple-pay_0036

Apple údajně začal svým potenciálním obchodním partnerům oznamovat, že jejich zákazníci již brzy k dokončení transakce v mobilní aplikaci nebudou potřebovat číslo platební karty, ale otisk prstu.

Služba bude dostupná pro ty, kteří budou nákupy provádět z rozhraní prohlížeče Safari na iPhonech či iPadech s Touch ID. Apple zvažuje i zpřístupnění této služby z Maců, není však jisté, kdy a hlavně jakým způsobem bude tato myšlenka realizována. Podle některých zdrojů by k rozšíření Apple Pay na mobilní weby mohlo dojít ještě před vánoční nákupní sezónou. Oficiální oznámení by mohlo přijít na letošní červnové WWDC, toto datum je však zatím čistě věcí dohadů a mluvčí Applu to odmítl komentovat.

Apple by tak mohl začít sekundovat PayPal, stále populárnější metodě placení na webu. PayPal nabízí takzvaný One Touch – metodu pro placení na webových i mobilních službách, kterou používá více než 250 z 500 největších online prodejců. Apple Pay bude však pro uživatele iPhonů a iPadů mnohem rychlejší a pohodlnější metodou, která bude moci One Touch směle konkurovat. Placení z mobilního zařízení pomocí otisku prstu by mnozí jistě uvítali jako snadnou, rychlou a bezpečnou platební metodu. Přiložení prstu k senzoru zbavuje uživatele nutnosti zadávat platební a dodací údaje, což je krok, který je zejména na zařízeních menších rozměrů značně nepohodlný.

Technologie Apple Pay funguje od roku 2014. Platit se dá zatím jen v několika zemích (Česká republika mezi nimi není), a to prostřednictvím NFC čipů v novějších typech telefonů a v Apple Watch.

apple-pay-e1414504064841-1940x1090

 

článek je otagován