Hlavní stránkaiPhonePodle průzkumu kupují nový iPhone SE bývalí uživatelé Androidu

Podle průzkumu kupují nový iPhone SE bývalí uživatelé Androidu

Nový iPhone SE

Zdá se, že nový iPhone SE přitahuje uživatele telefonů s OS Android více, než předešlé modely. Svědčí o tom průzkum o prodeji společnosti Intelligence Slice.

Slice konkrétně zdůrazňuje vysoký počet zákazníků, kteří na iPhone SE přešli z Android platformy, a srovnává jej s počtem lidí, kteří z Androidu přešli na iPhone 6S.

„Data ze Slice Intelligence ukazují, že iPhone SE by mohl výrazně pomoci Applu navýšit uživatelskou základnu. Pouze 35% lidí, kteří si koupili iPhone SE, si v uplynulých dvou letech objednali iPhone online, a 16% z nich jsou bývalí uživatelé Androidu. Pro srovnání: 49% majitelů iPhonu 6S upgradovalo ze staršího modelu iPhonu a 10% jím nahradili zařízení s Androidem, zakoupené online v průběhu uplynulých dvou let.“

To jsou poměrně vysoká čísla, vezmeme-li v úvahu fakt, že se jedná o zařízení, které mělo „pouze“ nahradit dnes již zastaralý iPhone 5S.

Podle Intelligent Slice je typický kupující „starší, méně vzdělaný – a kupodivu muž“. Je však potřeba mít na paměti, že kupující není vždy koncovým majitelem přístroje.

„Více než pětina těch, kteří si iPhone SE zakoupili, je ve věku 45 – 54 let, 77% zákazníků pak tvoří muži. Pouze 39% nových majitelů SE má vysokoškolské vzdělání.“

Těsně předtím, než byl iPhone SE vypuštěn do světa, informoval server 9to5mac o tom, že zhruba 35% uživatelů iPhonu vlastní čtyřpalcové zařízení. To zhruba odpovídá počtu lidí, kteří v anketě webu uvedli, že hodlají upgradovat na iPhone SE.

iPhone-Upgrades-by-Model-1

článek je otagován