Hlavní stránkaJablečné novinkyJak zadat ověřovací kód Apple ID tam, kde to nejde

Jak zadat ověřovací kód Apple ID tam, kde to nejde

Poslední dobou velmi často řeším klasický problém Jana Nerudy – kam s ním? Jedná se o zadání kontrolního kódu pro ověření dvoufázové autorizace appleID tam, kde pro to není kolonka (není ho kam visuálně zadat. Jde například o starší generace appleTV, starší verze iOS zařízení, aplikace od applu na androidu (Apple music) a další.

První předpoklad je, že máte ověřovací kód, zařiďte si ho – uděláte to na macOS přes jablko menu / předvolby systému / iCloud / podrobnosti o účtu / získat ověřovací kód, případně v sekci zabezpečení (dle toho, zda jste online nebo off-line) – toto je možné od verze El Capitan a výše. Na iOS zařízení je to v sekci nastavení ú iCloud /Vaše appleid / získat ověřovací kód (v případě online je to v sekci zabezpečení). Tím získáte 6místný kód pro ověření.

A kam sním? Navštivte sekci, kde se vyplňuje appleID na zařízení, ke kterému se chcete přihlásit. Do sekce appleid vložte svoje appleID. Do sekce heslo zadejte svoje heslo k appleid a za něj bez mezer napište ověřovací kód.

Pro příklad:

  • Vaše appleID je někdo@někde.je
  • Vaše heslo k tomuto appleID je mojetajnéheslo
  • Váš vygenerovaný ověřovací kód pro 2faktorové ověření je 111500
  • Na zařízení, ke kterému se chcete přihlásit v sekci apple id vyplníte Apple id (někdo@někde.je)
  • Na zařízení, ke kterému se chcete přihlásit v sekci heslo vyplníte mojetajnéheslo111500

A je to – to je celé a měli byste být přihlášení pomocí appleid na zařízení, které to defaultně nedovolí (není kam zadat ověřovací kód).

článek je otagován