HomeMacChraňte svůj Mac lépe a ZDARMA

Chraňte svůj Mac lépe a ZDARMA

Doby, kdy nebylo potřeba nijak zvlášť chránit Mac OS jsou bohužel již dávno pryč, ale nebojte se, není to tak hrozné, jako v případě operačního systému Windows.

Uživatelé OS X stále říkají, že antivirový software není potřeba, že stroje jsou 100% chráněné proti útokům z venku. Bohužel to tak již není.

Existuje mnoho fantastických antivirových programů, jejichž cílem je posílit již dobře postavený systém. Ať už se bavíme o řešení od společnosti Avast, o rozhraní ClamXav 2 nebo o řešení Avira. V kombinaci s trochou opatrnosti budete mít dostatek klidu v duši. Níže naleznete několik zajímavých tipů + 5 Antivirových aplikací ZDARMA:

Mějte svůj systém vždy aktuální – udržet svůj Mac stále aktuální je rozhodně nejlepší krok do začátku. Apple měl vždy zájem určit potencionální hrozby co nejrychleji a z toho důvodu vydává doplňkové aktualizace, které se zaměřují na zranitelnost systému a snaží se opravit co nejvíce chyb, které mohou sloužit ke snadnému napadnutí Hackerů.

Zapněte si Firewall – ten vám pomůže k bezpečnému fungování, pokud jste připojeni k internetu. Provoz v síti je tak řádně monitorován a zabezpečen

Šifrování dat – Mac OS X vám pomůže ochránit důležité soubory, ale nastavení šifrování vám přidá další úroveň ochrany celého disku. V podstatě zabraňuje nežádoucím uživatelům v prohlížení a kopírování souborů. Máte tak svá data v bezpečí.

Buďte opatrní – to by mělo být samozřejmostí, ale buďte opatrní při procházení webu, stahování e-mailových příloh, nebo jinak jednejte s neznámými zdroji a obsahem.

Nyní se podívejme na nejlepší antiviry, které jsou zdarma pro Mac OS X:

Avast – free Mac Security

Sophos Antivirus Mac Home Edition

Bitdefender Virus Scanner

Avira Free Antivirus for Mac

 

Pokud si nevíte rady jak vše nastavit a nainstalovat, můžete kontaktovat nezávislého Apple konzultanta zde: www.tooma.cz. Ten vám se vším rád poradí a pomůže.

Zdroj: DigitalTrends