HomeiPhoneiPhone 6S bude mít možná 12MP fotoaparát s menšími pixely

iPhone 6S bude mít možná 12MP fotoaparát s menšími pixely

Každý druhý rok, kdy Apple představí nový model iPhone s označením „S“, je jedním z klíčových prvků, který zdůrazní, vylepšený fotoaparát. Je to důležitý detail, který se používá při podpoře prodeje nových modelů (i přesto, že je skoro stejný jako u předchozího modelu). Očekává se, že tomu nebude jinak ani v letošním roce, kdy Apple uvolní to, co se bude s největší pravděpodobností jmenovat iPhone 6S.

Skupina analytiků již hlásí, že příští iPhone bude mít 12MPx fotoaparát. Současný iPhone 6 a 6 Plus nabízí 8 megapixelový fotoaparát a o zvýšení na 12MPx ze již mluví nějakou dobu. Nicméně, podle Kevina Wonga, výkonného ředitele analytické psolečnosti IHS, bude největší změnou menší počet pixelů při vyšší hustotě.

Fotoaparát u iPhone 6 má stejnou velikost pixelu a stejnou hustotu jako iPhone 5S, takže se tato změna dá očekávat (po dvou letech). Zkušenější fotografové tvrdí, že větší pixely jsou lepší pro fotografování ve zhoršených světelných podmínkách – to je něco, co je u nového iPhone 6 a 6 Plus velice chváleno.

Apple zřejmě udělá řadu změn u nového modelu iPhone 6S. Dále také musí udělat menší změny u vnitřních součástek, aby mohli vyřešit problém s menšími pixely – jako je změna velikosti obrazového snímače. No uvidíme, musíme si počkat a doufat, že nový iPhone 6S přinese spoustu novinek.

 

Zdroj: slashgear

Post Tags