HomeAppleApple novinky za tento týden

Apple novinky za tento týden

Týden se nám pomalu blíží ke konci a my jsme si pro vás připravili Apple novinky, které se tento týden odehrály.

Apple koupil Coherent Navigation

Společnost Coherent se specializuje na vysoce přesné GPS zařízení a software. V této souvislosti Apple doufá, že tím zlepší svůj software, který je na GPS opravdu závislý. Přesná GPS by také mohla být důležitá pro budoucí modely Apple Watch, které by mohly obsahovat zabudovaný přijímač pro fitness aktivity a navigaci.

Televize od Applu zřejmě nebude

Wall Street Journal v pondělí napsal, že je to více než rok, co Apple údajně začal pracovat na své vlastní televizi. Apple podle všeho zkoumal řadu nápadů a možností, včetně integrace 4K, podpory Facetime a dokonce i zavedení transparentního displeje na laserové bázi. Vedení společnosti ze zřejmě rozhodlo, že věnuje veškeré úsilí spíše do nové Apple TV, než se pokoušet prosadit na dnes tak velkém televizním trhu.

Nový 15-palcový MacBook Pro a levnější 5K iMac

Stejně tak jako 13-palcový model, tak i 15-palcový se dočkal vylepšení. V úterý byl vypuštěn do světa nový model s technologií Force Touch (nový trackpad). Další vylepšení je relativně malé, protože Apple i nadále používá procesory Intel Haswell, vzhledem k nedostatku čtyřjádrových čipů Broadwell. Základní model stojí 1999 dolarů (61 990,- Kč) a je vybaven 2.2 GHz procesorem Intel Core i7. Vyšší model lze pořídit za 2499 dolarů (76 990,- Kč), kde naleznete 2.5 GHz CPU spárované s grafickou kartou AMD Radeon R9 M370X. Dále také společnost představila novou verzi 5K iMacu (cena 63 990,- Kč), s čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 (3.3GHz), AMD Radeon R9 M290, 8GB RAM a s 1TB vnitřní pamětí. Stávající 5K iMac se nezměnil, jen je o 200 dolarů levnější (stojí 2299 dolarů = 69 990,- Kč).

Hodinky Apple Watch se dočkaly první aktualizace

V úterý byl také k dispozici nový software pro Apple Watch, s názvem OS 1.0.1, který se postaral o opravu chyb v Siri, aplikacích třetích stran a pohybových čidlech. Dále bylo také přidáno několik nových jazyků, jako například holandština a ruština. Aktualizace si také kladla za cíl opravit problémy se sledováním tepové frekvence.

Práva na používání televizních kanálů by mohla zpozdit představení nové služby

Další iniciativou společnosti Apple je zavedení předplatitelské služby pro streamování TV kanálů. Nyní je však Apple stále ve fázi vyjednávání s poskytovateli místních sítí. Tyto problémy by tak mohly způsobit to, že služba nebude představena na konferenci WWDC, která se koná 8.června.

tuma1-2