HomeiPhoneStále více uživatelů systému Android, přechází na iOS

Stále více uživatelů systému Android, přechází na iOS

tuma1-2
Ano, je to tak. Od začátku loňského října až do konce letošního března, Apple prodal ohromujících 135.000.000 kusů iPhone 6, což je pro společnost opravdu nový rekord. Ale kdo přesně nový iPhone kupuje? Jsou to současní majitelé iPhone, kteří již dlouho prahnou po větší obrazovce? Nebo jsou to uživatelé platformy Android, které již tento systém nebaví a nevyhovuje jim?

Vedení společnosti věří, že iPhone 6 a iPhone 6 Plus jsou velikým lákadlem právě pro uživatele Androidu (více lákavější, než předchozí modely).

Generální ředitel společnosti Apple, Tim Cook, řekl:

„Jakmile jsme začali prodávat nové modely iPhone (6 a 6 Plus), zjistili jsme, že na tyto modely přechází více uživatelů systému Android, než v předchozích letech.“

Některé výzkumné společnosti a analytici toto tvrzení jen potvrdili. V březnu, společnost Kantar Worldpanel, podala zprávu o tom, že v pěti největších zemích v Evropě, téměř třetina uživatelů Androidu přešla na systém iOS. Další výzkumná společnost ve své zprávě tento měsíc uvádí, že téměř polovina kupců iPhone 6, dříve vlastnila  …..hádejte ….telefon s Androidem.

Po celém světě je znám fakt, že Apple zákazníci jsou notoricky loajální – zhruba 90% majitelů iPhone si koupí nový iPhone, když přijde čas na upgrade. Společnost Apple má tím pádem velkou skupinu věrných zákazníků, ze které málokdo přejde na Android.

Jednou z hlavních výhod iPhone je ekosystém všech aplikací – mnoho aplikací je totiž napsáno nejdříve, někdy jedině, pouze pro systém iOS.