HomeAppleProč SMS s textem „Effective Power“ způsobila restart iPhonu?

Proč SMS s textem „Effective Power“ způsobila restart iPhonu?

Tento týden kolovala po celém internetu zpráva o tom, že něco tak jednoduchého, jako je SMS, může způsobit restart iPhone. Po přečtení této SMS zprávy došlo k restartování telefonu a Apple konečně zveřejnil dočasné řešení, které tento problém vyřeší. Dále také společnost slíbila, že co nejdříve vydá novou aktualizaci, která tuto chybu opraví.

Ovšem stále tu máme otázku, proč textová zpráva v arabštině + unicode, způsobuje havárii iPhone.

Zatím nejlepší vysvětlení je následující: 

Restart se projeví pouze tehdy, když je zpráva zkrácena pomocí znaků „…“. To je obvykle na uzamčené obrazovce a v hlavním menu Zpráv.

Slova Efektivní energie / Effective Power mohou být nahrazena čímkoliv jiným, jelikož to podstatné je, aby byl arabský text na dalším řádku.

Havárie se stane, když první tečka nahradí část jednoho z arabských znaků. V normálním případě existují bezpečnostní kontroly, avšak tyto arabské znaky provedou obchvat těchto kontrol a dojde k restartu.


Toto je text, který tento týden potrápil spoustu uživatelů: 

effective.  Power

لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ


Jak tento problém vyřešit? Pomocí Siri:

  • Dejte Siri následující příkaz: „read unread messages“
  • Použijte Siri k odpovědi na škodlivou zprávu. Poté, co odpoví, otevřete zprávy
  • Ve zprávách přejeďte doleva a odstraňte celou konverzaci

A teď už jen počkáme na další aktualizaci, která tuto chybu opraví. Pokud se však chcete někomu na druhé straně pomstít (alespoň trošku), tak toto je jedna z variant jak dotyčného opravdu vytočíte.

tuma1-2