HomeAppleiOS 9: funkce a seznam přání

iOS 9: funkce a seznam přání

Již zítra nás čeká tradiční konference WWDC 2015, kde Tim Cook pronese svůj každoroční zahajovací proslov. Letos jsou v očekávání následující změny a služby: Hudební streamovací služba, OS X 10.11 a na telefony podle všeho dorazí nový iOS 9.

Během několika posledních týdnů a měsíců se na internetu objevovila spousta nových funkcí pro budoucí systém iOS 9 (s kódovým označením Monarch). Čemu bude letos Apple nejvíce věnovat pozornost při představení iOS 9, je zlepšení bezpečnosti, výkonu a stability + samozřejmě lepší podpora pro starší zařízení.

Dále se také čeká menší vylepšení uživatelského rozhraní a nové fonty. Podle zdroje, který již vyzkoušel iOS 9, bude novy operační systém vypadat opravdu velmi podobně jako iOS 8. Nicméně jak bylo řečeno, některé barvy se mírně posunou v rámci celého systému.

tuma1-2
Apple také podle všeho předělal Siri a vyladil rozhraní s použitím nového fontu San Francisco.

Mapy

S příchodem systému iOS 9, Apple plánuje učinit své první velké změny v aplikaci Mapy, protože toto uživatelské rozhraní nebylo od roku 2013 přepracováno. Nejvýznamnější změnou bude přidání jízdních řádů. Výše vložený screenshot ukazuje, že se pravděpodobně nová funkce Transit objeví a bude zatím dostupná pouze v Číně, San Franciscu, New Yorku, Torontu, Londýně, Berlíně a Paříži / Apple pracuje samozřejmě i na dalších městech.

iPad split-screen Apps

Tato funkce byla poprvé plánováno s příchodem systému iOS 8, avšak nyní to vypadá tak, že by funkce mohla dorazit s iOS 9. Tato funkce umožní uživateli spustit 2 aplikace na iPadu, vedle sebe a sdílet mezi nimi obsah.

iPad Multi-User Mode

Apple prý také dlouho pracuje na další nové funkci pro iPad, která umožní více uživatelům používat zařízení, ale bez sdílení obsahu. Jde o to, že každý z uživatelů bude mít svůj uživatelský účet se svými daty. Podobně, jako v případě Mac OS X. Bohužel zatím nikdo neví, zda je funkce připravena na představení s iOS 9.

tuma1-2

Vylepšená podpora Legacy Device

Zatímco aktualizace iOS standardně vždy přidala nové funkce a vylepšení uživatelského rozhraní, měla také tendenci zpomalit chod starší modelů. Pro systém iOS 9, Apple předělal jeden ze svých technických postupů, aby bylo zajištěno, že starší iPhone plynule fungoval i po aktualizaci na iOS 9.

Aplikace HomeKit

Apple se chystá oznámit novou aplikaci s názvem Home, která tento týden odstartovala výrobu prvních HomKit zařízeních. Nová aplikace Home umožní uživatelům schválit HomeKit doplňky k vytvoření virtuální místnosti, natavení a instalaci doplňků a najít nové pro jejich domov. Aplikace bude pracovat s Apple TV, takže zákazníci mohou přistupovat a ovládat své zařízení z vnější strany jejich domovů. Apple TV bude sloužit jako dálkový rozbočovač pro HomeKit.

Dále se také čeká menší vylepšení zpráv iMessage, služba Apple Pay v Kanadě a přidání nových klávesnic.

Konference WWDC 2015 začíná již zítra od 19:00. Buďte s námi u toho.

tuma1-2

Post Tags