HomeOstatníTop 10 nejlepších funkcí v iOS 9

Top 10 nejlepších funkcí v iOS 9

Včerejší Apple konference byla plná softwaru a my bychom vám rádi ukázali 10 nejlepší funkcí v iOS 9. Není toho moc, redesign se nekonal, ale existuje několik pozoruhodných vlastností, které byste měli vědět.

V první řadě je potřeba zmínit novy Režim nízké spotřeby, který bude povolen v Nastavení a přidá vašemu zařízení 3 hodiny provozu k dobru. Všechny důležité funkce budou omezeny na minimum, jako například jas, a vy tak získáte extra „šťávu“ pro své zařízení.

Další je na řadě aplikace Poznámky, který s příchodem iOS 9 přinese několik užitečných funkcí. Například můžete snadno vytvářet „kontrolovatelné“ seznamy v rámci aplikace, pomocí klávesových zkratek, můžete změnit formátování textu, dodat fotografie z vaší knihovny nebo vyfotit a dokonce můžete v poznámkách kreslit.

V neposlední řadě také přichází na řadu Siri. Ta má nyní možnost nastavit upomínky na základě textu v emailu nebo zprávy. Jednoduchý příkaz „Remind me about this“ bude tahat text z těla zprávy (mailu) a vytvoří upomínku. Můžete také nastavit připomenutí na základě umístění a určit, že byste chtěli o něčem upozornit, když se dostanete do auta. A dokonce můžete Siri říci, aby vám ukázala fotografie z určitého časového rámce – potom se automaticky spustí fotografie a vytáhnou se nahoru.

K dispozici bude také nový přepínač aplikací, což si myslíme, že vypadá mnohem lépe, než to, co jsme viděli v iOS 8. Jednou z chladnějších funkcí je přemístění vyhledávání Spotlight. Nyní bude umístěno na levé straně domovské obrazovky, ale může být také přístupné z jeho starého umístění. V novém vyhledávání Spotlight na levé straně najdete nové widgety a Siri návrhy, které vám budou doporučovat různé aplikace, kontakty a další informace, na základě vašeho použití.

K dispozici bude také nová funkce Proactive Assistant, která bude probírat informace, emaily, zprávy a více na vašem zařízení a použije tyto informace k tomu, aby vám usnadnila život. Například, když vám přijde od někoho email, kde je uvedeno datum a čas, automaticky může být vytvořena událost v kalendáři na základě těchto informací.

Největší novinkou je určitě Multitasking a Slide-Over. Funkce Slide-Over bude poskytovat snadný způsob jak přistupovat k aplikacím na vašem zařízení. Jen přejedete z pravé strany do levé a odhalí se vám seznam aplikací, mezi kterými můžete přepínat. Pokud budete chtít zobrazit dvě aplikace vedle sebe, můžete. Právě pomocí funkce Multitasking Apple přináší možnost využívat technologii Split-Screen – práce ve dvou oknech zároveň.

Nový systém iOS 9 v neposlední řadě přináší možnost použít Obraz v obraze, který vám umožní pokračovat v sledování videa i poté, co jste opustili aplikaci. Video bude ve stylu pop-up okna, kterým můžete pohybovat po obrazovce.

Post Tags