HomeAppleVše, co potřebujete vědět o Apple Music

Vše, co potřebujete vědět o Apple Music

Po měsících fám a spekulací, Apple v pondělí konečně představil svůj první vpád do streamování placené hudby. Díky přístupu k rozsáhlým kategoriím katalogu iTunes, bude moci uživatel krásně procházet mezi playlisty, poslouchat Beats 1 rádio a komunikovat se svými oblíbenými interprety. Jedná se o revoluci ve světě hudby, tvrdí Apple.

Finální verze Apple Music sice nebyla zveřejněna, ale Apple v pondělí na konferenci WWDC nabídl rozsáhlou demonstraci toho, co očekávat od této nové služby. Apple doufá, že touto službou dokáže konkurovat gigantům, jako je Spotify (v hudebním průmyslu).

Kromě hlavních a základních funkcí, nová služba také nabízí seznam živých internetových rozhlasových stanic. Pomocí aplikace Hudba se budete moci dostat k více než 30 milionům skladeb, cože je zhruba rovnocenný počet, jako v případě Spotify.

S Apple Music získá aplikace Hudba zcela nový nádech. Budou zde kombinovány skladby z existujících sbírek uživatelů, včetně dříve zakoupených položek z iTunes – to vše hned vedle nabídky knihovny Apple Music. Tvorba playlistů bude i nadále podporována a Apple vám umožní stáhnout až 100.000 skladeb pro offline poslech. V porovnání s jinými službami, Apple Music nabízí trochu větší flexibilitu, protože uživatelé jsou schopni přehrávat pořadí skladeb v reálném čase.

Apple do knihovny také zavedl inteligentní vyhledávač, který bude vyhledávat pomocí názvů interpretů, alb a skladeb + vrátí výsledky jak z vaší knihovny, tak z Apple Music.

Další co je potřeba zmínit, je možnost přehrávat hudbu pomocí Siri. Je schopna přehrávat skladby podle názvů, žánrů a dokonce si můžete poručit přehrávání skladeb z určitého časového období (například: Přehraj mi všechny skladby z roku 1990).

Nová funkce „For You“ nabídne návrhy skladeb na základě uživatelských preferencí.

Použitím bubliny si tak vytvoříte vlastní rozhraní a budete mít k dispozici jen své vlastně vybrané žánry a začnete si tvořit vlastní databázi na osobním vkusu. Systém pak na základě vašeho výběru připraví seznam přiřazených umělců – stejně jako údaje shromážděné z nákupů iTUnes a osobních knihoven uživatelů.

Největší novinkou je mimo jiné také Beats 1 RADIO. Jedná se o internetovou stanici, která bude poskytovat exkluzivní obsah, rozhovory s hosty a to celých 24 hodin denně.

Připojte se a komunikujte se svými oblíbenými umělci. To je novinka, kterou disponuje nová služba Apple Music. Služba Connect je omezená sociální síť, ve které můžete přidávat zvukové úryvky, fotky, videa, texty a další obsah, který budete sdílet se svým publikem. Fanoušci také vše mohou sdílet, komentovat a interpreti na to mohou reagovat.

Dostupnost Apple Music začne 30.června spolu s iOS 8.4 a novou verzí iTunes pro Mac a PC. Měsíční poplatky začínají na 9,99 dolarů pro jednotlivé uživatele, zatímco 14,99 dolarů pro celou rodinu (až 6 zařízení). Dostupnost pro Android přijde prý letos na podzim.

Post Tags