HomeiPadiPad Air 3 – datum vydání, zvěsti a seznam přání

iPad Air 3 – datum vydání, zvěsti a seznam přání

Kdy bude nový iPad Air 3 (nebo iPad 7) představen? Shromáždili jsme pro vás všechny zvěsti no další generaci iPadu, nové funkce a specifikace, konstrukční změny a další.

Pokud společnost Apple dodrží svou tradici, dočkáme se nového iPadu letos na konci roku. Jaké budou nové funkce a změny v další generaci tohoto oblíbeného tabletu?

Od té doby, co byl představen iPad Air 2 (16. října 2014), se všichni již tajně těšili na zahájení prodeje iPadu Air 3 (za předpokladu, že bude představena větší verze). A teď, když Apple představil iOS 9, můžeme začít odpočítávat dny a hodiny do představení iPadu Air 3. Podívejte se na jednotlivé oddíly v tomto článku, kde jsme pro vás připravili vše, co podle nás bude mít nový iPad a co od něj očekáváme:

Kdy bude nový iPad Air 3 představen? 

Je velice pravděpodobné, že nový iPad Air 3 bude představen letos v říjnu (2015). IPad Air 2 byl odhalen 16.října 2014 a iPad Air byl představen 22.října 2013. Podle těchto informací lze usuzovat, že nový iPad Air 3 bude představen letos v říjnu. Pokud se podíváme na zahájení prodeje, tak předchozí modely se začaly prodávat vždy v listopadu – to lze očekávat i letos.

iPad Air 3 – Design

Podle předchozích modelů lze usuzovat, že Apple bude opakovat svůj trik a bude se snažit udělat iPad tenčí. Otázkou však zůstává, zda je ještě potřeba udělat iPad tenčí a hlavně jestli je to možné. Podle nás již nový iPad Air 2 dosáhl svého milníku, jelikož je o polovinu tenčí, než původní iPad, který byl představen v roce 2010. Ne vždycky musí tenčí znamenat lepší – zařízení pak může být náchylné na ohýbání a konkurenční společnosti si na tom opět „smlsnou“.

Samozřejmě je ale možné, že nový iPad Air 3 nebude tenčí, ale jen větší. Myslíme si, že Apple představí opět 2 verze, stejně jako v případě iPhone 6 a 6 Plus.

iPad Air 3 – Konstrukce a barevná provedení

Zřejmě se bude očekávat, že Apple představí nový iPad opět ve 3 základních provedeních: Silver, Space Gray a Gold. Každý rok ovšem někdo naznačuje, že příští iPad přijde v jasných barvách (něco jako iPhone 5C) a každý rok jsou tito lidé zklamáni. Neočekáváme, že iPad Air 3 bude nějak zvlášť barevný. 🙂

tuma1-2

iPad Air – Specifikace

Je čas podívat se trošku hlouběji do „útrob“ iPadu Air 3. Co nejnovější pověsti říkají o specifikaci nového iPadu?

Nový iPad Air 3 podle všech zvěstí dostane nový procesor A8X. Ten má nabídne o 40% vyšší výkon než iPad Air 1 (procesor A7) a až 2,5x lepší grafický výkon. Pokud se podíváme trošku zpátky v čase, Apple uvedl, že iPad Air 2 bude schopen až 12 krát rychleji zpracovávat všechny informace, oproti iPadu Air 1 a grafický výkon bude vylepšen 180 krát. Byl by to velký šok, kdyby Apple znova nenabídl upgrade procesoru u iPadu Air 3. Apple by se v této souvislosti měl také zaměřit na lepší životnost baterie.

iPad Air 3 – Obrazovka

Jak vše naznačuje, nový iPad Air 3 by se mohl pyšnit větší obrazovkou – případně označení Retina HD (jako iPhone 6 a 6 Plus). Pokud se totiž podíváme na iPad Air 2, velikost obrazovky je do značné míry stejná, se stejným rozlišením a velikostí. Obrazovka u iPadu Air 3 by mohla dostat lepší hustotu pixelů (401 ppi – jako iPhone 6 Plus). Ovšem máme trošku hrůzu z toho, co to udělá s životností baterie.

iPad Air 3 – Fotoaparát

Apple zvýšil počet megapixelů u iPadu Air, z 5MP na 8MP. IPad Air 2 také získal nové funkce fotoaparátu: burst mode, panoramata (až 43Mp), SLO-MO, režim časovače a time-lapse. Přední kamera má stále 1.2MP, ale Apple řekl, že zlepšily senzory a dodaly větší počet pixelů pro lepší výkon při nízkém osvětlení.

Je nepravděpodobné, že Apple zvýší počet pixelů u iPadu Air 3, i když některé informace tomu nasvědčují – určíte vás budeme informovat.

iPad Air 3 – Seznam přání

Většina uživatelů často říká: „Ano, jsem s iPadem spokojený, ale něco mi tu chybí!“. Podívejme se na nejčastější přání uživatelů:

 • Větší obrazovka
 • Rychlejší procesor
 • Lepší fotoaparát (tónový LED blesk z iPhone 5S)
 • Rozpoznávání obličejů
 • Multitasking – ten byl již letos představen, takže se očekává, že bude k dispozici i v iPadu Air 3
 • Vylepšená podpora dotykových per (stylusů)
 • Vylepšení reproduktorů
 • Zvýšit základní kapacitu (vyšší než 16GB)
 • Slot pro paměťovou kartu
 • Podpora pro Bluetooth myš
 • Bezdrátové nabíjení

Jak vše doopravdy bude, se dozvíme až na konferenci společnosti Apple, která se bude zřejmě konat letos v říjnu. My vás samozřejmě budeme neustále o všem informovat.

tuma1-2

Post Tags