HomeOstatníApple vydal druhou beta verzi OS X 10.11 El Capitan pro vývojáře

Apple vydal druhou beta verzi OS X 10.11 El Capitan pro vývojáře

Společnost Apple dnes poskytla vývojářům již druhou beta verzi nového operačního systému OS X El Capitan 10.11. Nový systém bude oficiálně „uvolněn“ letos na podzim.

Nová verze nese označení build 15A204b a je k dispozici ke stažení prostřednictvím webového portálu pro vývojáře. Předběžná verze operačního systému je určena pouze pro účely testování a Apple varuje, že nesmí být použit v komerčním prostředí nebo s důležitými daty. Řada známých problémů, podle očekávání, nadále zůstává i v druhé beta verzi OS X El Capitan – včetně problémů při aktualizaci od OS X Lion nebo starší.

Problémy jsou také přítomné v Apple Aperture, Disk Utility, iCloud klíčence, iPhoto, iTunes, Mail, Nastavení sítě, Fotky, Tisk, SpriteKit, USB, Wi-Fi a v jazykovém nastavení. OS X El Capitan je kompatibilní se všemi Mac produkty, na kterých lze spustit OS X 10.10 Yosemite. Upgrade bude samozřejmě zcela bezplatný – letos na podzim.

Novinky v druhé beta verzi OS X 10.11 El Capitan:

  • Režim prohlížení dvou aplikací (pomocí rozdělovacího pohledu) – uživatelé budou moci rychle rozdělit prostor na obrazovce mezi dvěma spuštěnými aplikacemi
  • Vylepšení Mission Control – jednodušší správa multi-oken