HomeOstatníApple Music vydělá umělcům jen 3 centy za hodinu

Apple Music vydělá umělcům jen 3 centy za hodinu

Příští týden nás čeká spuštění služby Apple Music a na internetu se tento týden objevilo spoustu informací o této nové službě.

Po počátečním vzrušení, během oznámení této služby, přišlo také spousta negativních ohlasů a reakcí ze stran umělců. Nejvíce stížností bylo na skutečnost,  že Apple nebude první 3 měsíce (bezplatná zkušební doba) vyplácet provize umělcům.

Poté, co si Taylor Swift stěžovala pomocí otevřeného dopisu společnosti Apple, změnila společnost svůj názor a zavede vyplácení provizí i během tříměsíční zkušební doby. Kolik si tedy každý umělec vydělá pomocí služby Apple Music?

Společnost Apple bude podle všeho vyplácet jen 0,2 centů pokaždé, když si někdo přehraje skladbu jednotlivých umělců (0,2 centů za přehrání).

Pokud vám to přijde málo, dobře, je to málo. Ale bohužel to není nic neobvyklého. Například služby Spotify používá poměrně složitější vzorec vyplácení provizí, který jen tak někdo nezná. Apple vysvětluje, že částka pro „výplatu držitelům práv“ se pohybuje kolem 0,006 – 0,0084 dolarů. To stále ještě není moc. Apple Music bude bezpochyby, stejně jako Spotify, pomáhat pomocí streamování v boji proti pirátství a povzbudí posluchače k zaplacení za hudbu.

Za předpokladu, že průměrná délka skladby bude 3 minuty a 30 sekund a budete jí poslouchat non-stop po dobu 1,2 dne, Apple by měl umělci zaplatit jeden osamělý dolar.

Pokud se tedy umělci rozhodnou využít Apple Music jako hlavní zdroj příjmů, určitě skončí v brzké době na dlažbě. 😀

Post Tags