HomeOstatníCo je to vlastně Apple Music?

Co je to vlastně Apple Music?

Vše, co potřebujete vědět o nové streamovací a digitální rozhlasové službě Apple Music, včetně cen a data spuštění.

Služba Apple Music je prvním krokem kalifornské společnosti do světa digitálního streamování a zahrnuje vlastní hudbu, knihovnu Apple Music a pečlivě moderovanou rozhlasovou stanici Beats 1, která vysílá 24/7.

Co to je?

Společnost Apple je v současné době ve skvělé pozici, jelikož jejich základnu tvoří miliony uživatelů po celém světě a je to tedy výborný základ pro spuštění služby Apple Music. V úterý 30.června se všichni uživatelé iPhone, iPadů a iPodů mohou těšit na novou aktualizaci systému iOS, která přinese službu Apple Music. Nová verze mobilního operačního systému má označení iOS 8.4. Jediný kdo si bude muset počkat na podzim, jsou uživatelé systému Android a majitelé Apple TV.

Zatímco Spotify je zdaleka největší streamovací službou ve Velké Británii, fakt že se Apple spojil se zpěvačkou Taylor Swift je skutečné vítězství. Právě ona byla na začátku znepokojena z toho, že Apple nebude platit umělcům v tříměsíční bezplatné zkušební době. Tato skutečnost se změnila hned, jakmile Taylor Swift napsala otevřený dopis do společnosti Apple a nyní se domluvili na uvedení jejího debutového alba s názvem 1989 v prostředí Apple Music.

Jak to vlastně bude fungovat?

Služba Apple Music bude čerpat hned ze dvou zdrojů – z knihovny iTunes + z 30 milionů skladeb, které budou k dispozici v Apple Music Library (nikoli v obchodě iTunes).

Jakmile začnete službu používat, budete vyzváni k výběru hudebních žánrů, které jsou pro vás nejzajímavější a nejoblíbenější. Tato možnost vám bude generovat výběr umělců a služba tak získá menší přehled o tom, co vás zajímá. Můžete si tak krásně „vyselektovat“, který umělec se vám líbí a potom se vám nebude zobrazovat například Justin Bieber.

tuma1-2

Jeden ze způsobů, jak se orientovat v prostředí Apple Music, je pomocí Siri. Tato digitální asistentka vám pomůže v orientaci i vám dokáže vybrat vámi zvolené skladby. Můžete jí zadat příkazy typu : „Přehraj mi píseň, která byla číslo jedna v roce 1988“ nebo „Přehraj mi nejlepší písničky od 50 Centa“ – je to opravdu zajímavý způsob, jak rychle získat přehled o nových a zajímavých skladbách.

Další novinkou bude uvedení rádia Beats 1. Jedná se o živou rozhlasovou stanici, kterou moderuje DJ Zane Lowe v Los Angeles, Ebro Darden v New Yorku a Julie Adenuga v Londýně. Tato stanice bude vysílat 24 hodin denně a nebude napodobovat tradiční vysílání. V rádiu Beats 1 tedy neuslyšíte pravidelné zprávy, ale jen rozhovory s nejlepšími umělci všech dob. Zane Lowe potvrdil, že pozvání na jeho první rozhovor přijal Eminem.

Kdo jiný se na Apple Music podílí? 

Dalším umělcem, který se na Apple Music podílí, je Pharrell Williams.Ten oznámil, že jeho debutující singl Freedom, bude k dispozici výhradně v Apple Music (exkluzivně během prvního dne spuštění).

DJ Lowe také potvrdil, že se můžeme těšit na slavné umělce, mezi které patří například: Drake, Disclosure, St. Vincent, Pharrell, Josh Homme, Dr. Dre, Elton John, FKA Twigs, Lana Del Rey, Blur a Muse, kteří se stali tvářemi reklamních kampaní a propagačních materiálů služby Apple Music.

Kolik tato služba bude stát?

Jakmile se pro službu Apple Music rozhodnete, budete mít k dispozici tříměsíční bezplatnou zkušební verzi. Po třech měsících vám bude účtována částka 9,99 dolarů/za měsíc. Jak to bude v České republice a na Slovensku, se zatím ještě neví. Podle všech dostupných informací, budou ceny pro Evropu trošku odlišné. Vše se dozvíme v úterý.

Po vypršení zkušební doby, budete moci i nadále používat Apple Music zdarma, pokud se nerozhodnete přejít na placenou část. Budete si moci prohlédnou a sledovat umělce na kartě Connect a poslouchat rozhlasovou stanici Beats 1, ale to je vše. Jakmile se službu Apple Music předplatíte, budete moci „přeskakovat“ rozhlasové stanice Apple Music, můžete si uložit obsah vaší knihovny pro offline poslech a používat všechna doporučení.

Jak mohu Apple Music stáhnout?

Pokud se rozhodnete Apple Music používat, budete muset svůj iPhone, iPad, iPod Touch aktualizovat na novou verzi iOS 8.4. Tato nová aktualizace bude k dispozici v úterý 30.června. Uživatelé Apple TV a systému Android si budou muset počkat na podzim.

tuma1-2

Post Tags