HomeOstatníSeznamte se, rádio Beats 1 je tu!

Seznamte se, rádio Beats 1 je tu!

Apple dnes oficiálně spustil rádio Beats 1. Jedná se o celosvětovou rozhlasovou stanici, která je zabudovaná v aplikaci Hudba, po aktualizaci na iOS 8.4.

První vysílání bylo zahájeno dnes v 18:00 a zahájil ho DJ Zane Lowe (Los Angeles), který bude podle všeho živě prvních 14 hodin od spuštění služby. Po uplynutí této doby nastoupí v New Yorku – Ebro Darden. Jako první zazněla skladba „City“ od skupiny Manchester band Spring King. Následovala skladba „Dreams“ od Becka a „Gosh“ od Jamie xx.

Beats 1 lze spustit prostřednictvím záložky v aplikaci Hudba (záložka Rádio) a je zdarma pro všechny iOS zařízení. Po kliknutí na Beats logo se vám zobrazí informace o denním rozvrhu.

Beats 1

 

Podpora pro Mac a PC by měla dorazit s pozdější aktualizací iTunes. Služba je nastavená na 24 hodinový provoz denně, sedm dní v týdnu.

Samozřejmě také zazněla skladba „Freedom“ od Pharrela Williamse, kterou veřejnost měla možnost poprvé slyšet právě v živém vysílání Beats 1.

V budoucnu se dočkáme i nových moderátorů – hostujících interpretů, jako například Drake, Pharrell Williams nebo Elton John.

Post Tags