HomeiPhoneJak předejít přehřátí u iPhone – letní návod pro každého uživatele

Jak předejít přehřátí u iPhone – letní návod pro každého uživatele

Pokud svůj iPhone používáte v těchto horkých dnech, dejte si pozor, aby se nepřehřál. My tu pro vás máme 3 tipy na to, jak předejít přehřátí iPhone a vyvarovat se tak zprávě, která se na iPhone zobrazí. Jistě jste již někdy viděli varování o vysoké teplotě, které se zobrazí, pokud iPhone používáte v horkých dnech stejně, jako například v zimě. Jakmile se iPhone přehřeje, zobrazí se zpráva: „iPhone potřebuje před použitím vychladnout„. Tato zpráva se zobrazí, pokud iPhone v horkých dnech používáte opravdu dlouho a naplno.

Pokud jste tuto chybovou hlášku ještě neviděli, pojďme se podívat na to, jak této zprávě předejít a vyvarovat se přehřátí.

1. Vyhněte se přímému slunečnímu záření

Provozní teplota iPhone, iPadu a iPodu je od 0° C až do 35° C. Pokud jste tedy venku na sluníčku, snažte se mít telefon co nejvíce ve stínu. Popřípadě ho otočte displejem dolu (to ovšem tolik nepomůže).

2. Nenechávejte iPhone v „rozpáleném“ autě

Interiér uzavřených vozidel je někdy velmi horký – někdy se teplota přirovnává k rozpálené troubě :D. Nenechávejte proto svá zařízení na palubní desce (například v držáku pro navigaci), ale ani na sedačce, či přihrádce u spolujezdce.

3. Nedávejte iPhone k horkým předmětům

To se zdá být docela jasné, že ano? Z naší zkušenosti víme, že spousta uživatelů nechává svá zařízení na žehlícím prkně, po celou dobu žehlení a pak se diví, že iPhone nefunguje. Buďte proto opatrní na to, kam zařízení pokládáte.

Přehřátí u iPhone můžete také předejít tím, že nebude používat internet (mobilní připojení a Wifi), GPS a graficky náročnější aplikace (většinou hry).

Jakmile se objeví chybová hláška, dejte iPhone do stínu, popřípadě k některému z chladících přístrojů (klimatizace,…).

Úplně nejlépe ovšem uděláte, když zařízení vypnete a uložíte do stínu.