HomeOstatníPoptávka po Apple Watch výrazně klesá

Poptávka po Apple Watch výrazně klesá

Poptávka po Apple Watch výrazně klesá

Tržby z prodeje hodinek Apple Watch v USA výrazně klesly. Výzkumná firma Slice Intelligence sdílela tuto skutečnost na stránkách MarketWatch.

Jedná se o opravdu prudký pokles ve dnech, kdy stále většina uživatelů nemá své hodinky ještě doma. Od představení hodinek až po předobjednávání zůstávaly denní tržby až do května relativně stabilní. Ovšem minulý měsíc tyto tržby opravdu klesly.

Zpráva říká, že Apple nyní prodává méně než 20.000 hodinek za den (v USA), a méně než 10.000 v ostatních zemích. Jak vyplývá z grafu, nyní se prodává něco kolem 4.000-5.000 kusů za den.

Společnost Slice Intelligence také tvrdí, že dvě třetiny prodaných Apple Watch jsou hodinky ve verzi Sport. Dále jsme se také dozvěděli, že Apple prodal méně než 2000 luxusních hodinek Apple Watch Gold Edition. Prodejní odhady výzkumné společnosti jsou založeny na datech z online prodejů v USA. Apple v současné době nezveřejňuje žádné údaje o prodeji Apple Watch, ale bude se snažit seskupit zařízení v rámci své kategorie „Ostatní produkty“, která kombinuje prodeje Apple Watch, iPod, AppleTV a elektroniku od společnosti Beats.

Více informací se tedy dozvíme až ve čtvrtletní zprávě, která snad bude zveřejněna 21.července.

Post Tags