HomeOstatníApple vydal třetí beta verze pro iOS 9, OS X El Capitan a Watch OS

Apple vydal třetí beta verze pro iOS 9, OS X El Capitan a Watch OS

Apple vydal třetí beta verzi pro iOS 9, OS X El Capitan a Watch OS

Společnost Apple opět pokračuje ve vydávání beta verzí pro své operační systémy iOS 9, Watch OS a OS X El Capitan. Předpokládané spuštění finálních verzí se plánuje letos na podzim.

Všechny tři beta verze jsou nyní k dispozici ke stažení přes Apple stránku pro vývojáře. Předběžné verze operačních systémů jsou určeny pouze pro testování a neměly by být instalovány na strojích, které jsou potřebné pro každodenní použití.

Poslední beta verze OS X El Capitan je označena jako 15A216g, iOS 9 13A4293f a Watch OS je 13S5293e.

Řada známých problémů ještě stále nebyla v nových verzích odstraněna.

V iOS 9 nespolehlivá funkce AirPlay – při odesílání audio nebo video obrazu na Apple TV dojde k odpojení zařízení (i několikrát za sebou). Ověřování nákupů je také otázka, jelikož jsou uživatelé vyzváni dvakrát zadat heslo (nebo použít Touch ID) při in-app nákupech a možnost obnovit své Apple ID (při zapomenutí hesla) je také nefunkční.

Dalším problémem je funkčnost Bluetooth, jelikož některá sluchátka nejsou schopna přijmout hovor. Rodinné sdílení, které bylo odstraněno v iOS 8.4 a má se vrátit s iOS 9 – stále zůstává ve fázi testování a není v beta verzi dostupné, stejně jako HomeKit. Společnost Apple i nadále varuje beta testery, kvůli vytváření šifrovaných záloh HealthKit – mohou být během aktualizace odstraněny.

Další oblasti, kde zůstávají otázky, jsou iCloud Drive, Klávesnice, Klíčenka, Mapy, Pošta, MDM, Hudba, Fotky, Podcasty, Safari, Spotlight vyhledávání, Siri, Nastavení a VPN. Co se týče OS X El Capitan, tak zde Apple nedoporučuje na tuto verzi aktualizovat z OS X Lion nebo starších systémů.

Spousta problémů také zůstává v aplikaci Mail, kde například záloha Time Machine skoro nefunguje – tudíž jestli zálohu Time Machine opravdu používáte, určitě na beta verzi nepřecházejte – pokud nechcete přijít o důležitá data.

V systému iOS 9 je určitě největší změnou podpora Apple Music a rádia Beats 1. Ani jedna z těchto služeb totiž nebyla v předchozí verzi dostupná.

Co se týká Watch OS, tak zde Apple zatím nevydal poznámky k této nové verzi. Takže to, co přijde s verzí Watch OS 2, je zatím neznámé.