HomeAppleApple obsadil 92% trhu s chytrými telefony

Apple obsadil 92% trhu s chytrými telefony

Apple obsadil 92% trhu s chytrými telefony

Na celém světě existuje více než 1.000 výrobců chytrých telefonů, ale společnost Apple má stále největší podíl na trhu.

Kalifornská společnost vlastní 92% z veškerého zisku v 1.čtvrtletí letošního roku. Starost si dělá průmysl jako celek a ukazuje, jak volatilní je prodej chytrých telefonů pro nové i staré výrobce.

Výstupní zpráva ovšem nezahrnuje soukromé firmy, což znamená, že společnosti jako Xiaomi a Micromax-2 (nejzajímavější výrobci), nejsou do této zprávy zahrnuti.

Společnostem Lenovo, Huawei, BlackBerry, Microsoft a HTC se v letošním roce nepodařilo dosáhnout ziskovosti natolik, aby se umístili na předních příčkách – a to buď kvůli nedostatku prodeje, nebo nedostatku zisku za jednotku. Apple prodává každý iPhone průměrně za 624 dolarů (cca 15.000,- Kč) , zatímco Android má průměrnou prodejní cenu 185 dolarů (cca 4.000,- Kč).

Samozřejmě, že se průměrné prodejní ceny rozlišují v závislosti na výrobci, ale z větší části nejsou Android partneři schopni dosáhnout na odpovídající cenu. Apple s iPhone neustále drtí konkurenci, avšak s výrobními náklady nemůže konkurovat například společnosti Xiaomi nebo Micromax.

Vedení společnosti Apple na trhu stále roste a pro společnost Samsung je první čtvrtletí opravdu špatné, jelikož hlásí nedostatek prodejů pro Galaxy S6 a S6 Edge – což zřejmě povede i k poměrně „chudému“ druhému čtvrtletí.

Post Tags