HomeOstatníJsou Apple Watch opravdový propadák?

Jsou Apple Watch opravdový propadák?

Jsou Apple Watch opravdový propadák?

Dobré, špatné nebo někde mezi. Nedávné zprávy naznačují, že silně medializované chytré hodinky od společnosti Apple, Apple Watch, se prodávají opravdu, ale opravdu špatně.

Minulý týden zahraniční magazín Slice Inteligence napsal, že prodeje tak moc vychvalovaných hodinek Apple Watch, byly během minulého týdne opravdu nízko a mnoho odborníků tvrdí, že hodinky jsou opravdový propadák. Stejně jako spousta lidí, tak ani my nevěříme v některé analýzy, ale co když jsou hodinky opravdu omyl společnosti Apple?

Pokud je to skutečně pravda, co by to znamenalo pro budoucnost v nošení výpočetních zařízení na rukou a jak zásadní by to bylo pro Apple?

Odpovědi na tyto otázky můžeme rozdělit do tří kategorií: dobré, špatné a bezvýznamné. Pojďme se na to podívat.

Dobrý

Selhání Apple Watch chytlo spoustu lidí za srdce, mysl a kreditní kartu. Z počátku veřejnost tento „gadget“ kupovala s domněním, že se jedná o revoluci v hodinkách a celkově v nositelné elektronice. To by mohlo donutit Apple k tomu, aby lépe objasnil výhody a případy použití chytrých hodinek, nemluvě o vytvoření cesty k novému a lepšímu upgradu. I když doba osobních počítačů a nositelných zařízení je na vzestupu, stále více lidí není spokojena. Je tu opravdová příležitost pro zásadní inovace a uvidí se, kdo tuto příležitost uchopí. Ovšem co by každý určitě nerad viděl, jsou chytré hodinky od jiných výrobců, ale s podobným designem. Když si to vezmeme, tak od doby představení iPhone, byl skoro každý druhý smartphone vytvořen v podobném stylu. Určitě není špatné opustit trh s chytrými hodinkami – jen je potřeba trošku delší inovace.

Špatný

Na druhé straně, hodinky Apple Watch se pomalu dostávají na stejnou úroveň, jako Google Glass debakl – developeři a investoři by se konečně mohly rozhodnout, že je příliš brzy na to, nalít hodně peněz do vývoje nositelných zařízení. Tvůrci fitness sledovačů, stejně jako Fitbit, ukázali, že zde peníze jsou, stejně jako potenciál. Člověk nemusí být úplně chytrý, aby viděl, že se v této oblasti opravdu daří.

Téměř většina lidí, co si chytré hodinky Apple Watch pořídila, měla první kladné poznámky první týden používání – po delší době začali Apple Watch vnímat jako normální hodinky, na které se podívají jen když chtějí vědět kolik je hodin. Takto by to ovšem být nemělo. Doufejme, že Apple představí o hodně lepší upgrade, který nás opravdu chytne za srdce a řekneme si: ANO, TO CHCI A MUSÍM TO MÍT HNED!

Bezvýznamný

Pokud se budeme bavit o Apple Watch, jako o propadáku, nebude to určitě v obou směrech. Apple totiž vydělá většinu peněz za prodej iPhone a Apple Watch jsou jen malým „pupínkem“ v tržbách společnosti. Takže když se na to podíváme z druhé strany, tak společnost Apple má opravdu hodně peněz a času na to, aby opravili hodinky Apple Watch a představili takovou verzi, ze které si všichni sedneme na zadek. Jakmile se tak stane, tak se hodinky Apple Watch budou podílet na obrovském zisku společnosti – pokud ne, bude potřeba přijít s něčím úplně jiným.

Post Tags