HomeAppleFacebook, Google, Dell, HP a eBay podporují Samsung v patentové válce s Apple

Facebook, Google, Dell, HP a eBay podporují Samsung v patentové válce s Apple

Facebook, Google, Dell, HP a eBay podporují Samsung v patentové válce s Apple

Technologické společnosti v Silicon Valley se postavili na stranu společnosti Samsung, v boji proti Apple. Většina z nich uvádí, že spory o patent společnosti Apple poškozují průmysl.

Google, Facebook, Dell, HP, eBay a sbírka další velkých společnosti v Silicon Valley, podporuje Samsung v soudních sporech s Apple.

Koalice podala návrh u federálního obvodního soudu USA se žádostí, která podporuje Samsung v odvolání za škody spojené s údajným porušením patentu. Odvolání bylo podáno z toho důvodu, že pokud Apple vyhraje, bude to mít „významné negativní důsledky pro další rozvoj moderních technologií“.

Apple a Samsung spolu bojují po celém světě a téměř všechny soudní spory jsou kvůli porušení patentů jedné nebo druhé ze zmíněných společností.

Spory pokračují i po aféře z minulého roku, kdy se obě společnosti dohodli, že ukončí všechny patentové soudní spory mimo USA – takže se Amerika stává „hlavním bojištěm“.

V roce 2012 společnost Apple díky soudním sporům získala více než 1 miliardu dolarů. Od té doby Samsung apeloval vícekrát na snížení částky nebo přezkoumání rozsudku. Samsung byl ovšem později donucen zaplatit náhradu za „celkový zisk“, který obdržel prodejem svých chytrých telefonů Galaxy (pouze u těch modelů, kde byl použit patent společnosti Apple).

To ovšem Applu nestačilo a tak minulý rok žaloval Samsung a požadoval částku 2 miliardy dolarů. Odvolání společnosti Samsung stále probíhá a nyní se za něj postavili přední technologické společnosti v Silicon Valley.

Koalice tvrdí, že designové patenty se vztahují pouze na „drobné rysy“ a jakmile soud potvrdí rozsudek a donutí Samsung zaplatit škody, bude to mít nepříznivý dopad na rozvoj technologického průmyslu.

„Pokud bude Samsung donucen zaplatit, povede to k absurdním výsledkům a největší dopad to bude mít na společnosti, které utrácení miliardy dolarů ročně na výzkum a vývoj složitých technologií“ řekla koalice ve stručnosti.

Apple tvrdí, že by podpora jiných společnosti v patentové bitvě měla být soudem ignorována, a že je třeba zvláště zamítnout účast Googlu.

Pokud by soud Apple vyhověl a společnost tak spor vyhrála, mohlo by to otevřít spoustu dalších soudních sporů o porušení patentů – ve kterém by se určitě objevila i společnost Google.