HomeAppleApple zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku

Apple zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku

Apple zveřejnil finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku

Společnost Apple dnes oznámila finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí a druhé kalendářní čtvrtletí letošního roku.

Apple pro toto čtvrtletí vykázal tržby ve výši 49,6 miliard dolarů a čistý čtvrtletní zisk činil 10,7 miliard dolarů. Hodnota jedné akcie se v současné době pohybuje kolem 1,85 USD.

Pokud se podíváme na čísla za loňský rok, tak si společnost opravdu polepšila. Minulý rok v tomto období totiž příjmy vystoupaly na 37,4 miliard a čistý čtvrtletní zisk činil 7,7 miliard dolarů. Cena akcií se v tuto dobu pohybovala kolem 1,28 USD za kus.

Hrubá marže za letošní čtvrtletí byla 39,7% ve srovnání s 39,4% ve stejném kvartálu loňského roku – mezinárodní prodeje letos představují 64% obratu. Apple také deklaroval nastávající výplatu dividendy ve výši 0,52 dolarů za akcii.

Kalifornská společnost v současné době drží 202,8 miliard dolarů v hotovosti a obchodovatelných cenných papírech. Pokud se podíváme na jednotlivé prodeje, tak zde jsou čísla následující:

Apple prodal 47.500.000 iPhonů během čtvrtletí (minulý rok společnost prodala 35.200.000). Co se týče Maců, tak zde bylo prodáno 4,8 milionu kusů (minulý rok ve stejnou dobu bylo prodáno 4,4 milionu kusů). Tržby z iPadů i nadále klesají – v současné době z 13.300.000 na 10,9 milionů kusů.

„Měli jsme úžasné čtvrtletí, kde prodej iPhonů byl lepší o 59% oproti loňskému roku, silné prodeje Maců, all-time příjmy ze služeb – kde vede App Store a zaznamenali jsme také skvělý start pro Apple Watch,“ řekl Tim Cook, Apple CEO. „Vzrušení a nadšení pro Apple Music bylo neuvěřitelné, a těšíme se až uvolníme iOS 9, OS X El Capitan a watchOS 2 pro všechny naše zákazníky – na podzim.“