HomeMacPředpovědi pro nový MacBook Air

Předpovědi pro nový MacBook Air

Předpovědi pro nový MacBook Air

Stále více se povídá o tom, že Apple plánuje letos na podzim představit nový MacBook Air. Pokud to tak skutečně bude, podívejte se na co se můžete těšit.

Procesory Intel Skylake

Nedávno unikly specifikace pro nadcházející procesory Intel Skylake, která se mohou objevit v příštích modelech MacBook Air. Procesory nabízejí integrovanou grafiku Intel HD 520, která bude postavená na nové 14-nanometrové architektuře.

Rychlejší a lepší výdrž baterie

Použití menší procesní architektury zajistí, že by se měla až o 30% zlepšit životnost baterie. Grafický výkon bude rychlejší o 34% a výkon CPU bude lepší až o 20%. Nový MacBook Air tak přinese nejen rychlejší zpracovávání procesů, ale také delší výdrž na baterii.

Fource Touch

MacBook to má, MacBook Pro to má – pojďme to dáte také do MacBooku Air. Fource Touch trackpad podporuje nové gesto přitlačení, které funguje tak, že trackpad  stisknete a potom ještě přitlačíte. Dostanete se tak k novým funkcím a  aplikacím + k systémovým nástrojům Macu.

USB C a Retina displej

Další z věcí, která se dá u nové generace MacBooku Air očekávat, je upgrade na Thunderbolt 2, USB C a konečně retina displej. Bude Retina HD? Musíme si počkat a uvidíme.

Možná ano, možná ne

Apple pověsti jsou někdy pravdivé a někdy také ne. Ovšem ve většině případech se skoro vždy tyto pověsti potvrdili. Další novinkou, která se má u nového MacBooku Air objevit, je podpora vestavěné Flash paměti – až o velikosti 512GB (v současné době se tato konfigurace musí objednávat) – tato verze bude prodávána jako základní verze (společně se 128GB a 256GB).

Kdy bude představen? 

Očekávané představení je podle všeho plánováno na říjen / listopad 2015. V současné době se prý stále čeká na vyjádření společnosti Intel a dalších výrobních partnerů společnosti Apple.

Windows 10

Nové generace MacBooků Air bude pravděpodobně generovat velký zájem, zejména u podnikových uživatelů, kteří chtějí používat jak Windows 10 a OS X. Apple podle všeho přidá podporu pro Windows 10, který si budete moci nainstalovat přes Boot Camp.

Post Tags