HomeAppleFederální soud v USA odmítl odvolání společnosti Samsung, proti Apple

Federální soud v USA odmítl odvolání společnosti Samsung, proti Apple

Nejvyšší soud v USA odmítl odvolání společnosti Samsung, proti Apple

Jihokorejská společnost SAMSUNG, dnes bohužel neuspěla u soudu, kde se projednával případ porušení patentů společnosti Apple, které právě Samsung údajně porušil.

Nyní má společnost SAMSUNG pouze dvě možnosti:

  1. odvolat se u nejvyššího soudu v USA
  2. zaplatit pokutu Applu.

Federální obvodní soud odmítl žádost o tom, zda chytré telefony a tablety společnosti SAMSUNG, porušují patenty, které vlastní Apple. Nepomohly ani velké technologické firmy, jako Google, Facebook a HP, které se postavily na stranu SAMSUNGU.

Ve svém původním verdiktu soud udělil pokutu ve výši 1.5 miliardy dolarů (v roce 2012), která byla později snížena o 450 milionů dolarů (v roce 2013). V listopadu 2013 však soud udělil další pokutu ve výši 290 milionů dolarů – pokuta se tak zvýšila a nyní je na hodnotě 930 milionů dolarů.

V návaznosti na odmítnutí ze strany odvolávacího soudu v USA, se nyní musí SAMSUNG rozhodnout, zda podá odvolání u nejvyššího soudu, nebo zaplatí výše zmíněnou pokutu.

Mluvčí jihokorejské společnosti řekl: „Jsme zklamáni, že naše žádost byla u odvolávacího soudu zamítnuta.“

„Po celá desetiletí, jsme investovali do vývoje revoluční inovace v odvětví mobilních komunikací a mimo ni. Jsme přesvědčeni, že naše výrobky ani v nejmenším neporušují průmyslové vzory společnosti Apple a budeme i nadále přijímat vhodná opatření na ochranu našich výrobků a naše duševní vlastnictví.“

Spor mezi technologickými giganty začal v roce 2011, kdy obě společnosti začali řešit nadnárodní soudní spory – jak v USA, tak v Evropě a Asii.

Jak vše dopadne, se určitě již brzy dozvíme.