HomeAppleApple najal dalšího bývalého inženýra z Tesly, aby se připojil k projektu Titan

Apple najal dalšího bývalého inženýra z Tesly, aby se připojil k projektu Titan

Apple najal bývalého inženýra z Tesly, aby pracoval na projektu Titan

Kalifornská společnost tento týden opět najala dalšího inženýra, který dříve pracoval pro Teslu, aby se připojil a začal pracovat na projektu Titan. Nový člen týmu se jmenuje Jamie Carlson, který v Tesle pracoval na programu samostatného řízení automobilů (Autopilot) a také na kamerovém systému pro Gentex Corp.

Novinkou je také to, že Apple nedávno posílil svůj tým o dalších 6 členů, včetně Megana McClaina, bývalého inženýra ze společnosti Volkswagen, Vinaye Palakkodeho – výzkumného pracovníka z Carnegeie Mellon University. Dalším novým „přírůstkem“ je například Xianqiao Tong, který dříve pracoval u Nvidie.

Letos v létě také Apple najal Douga Bettse, který dříve vedl globální kontrolu kvality u Fiat Chrysler.

Začátkem tohoto roku bylo ohlášeno, že Tim Cook schválil projekt pro Apple elektromobil, o kterém se spekulovalo již v roce 2014. Nový projekt, který se nazývá Titan, zaměstnává „stovky“ zaměstnanců.

Tesla a Apple jsou již dlouho zapojeni do toho, co mnozí nazývají „pytlácká válka“. I když generální ředitel Tesly Elon Musk poukázal na to, že jeho společnost nemá z představení projektu Titan takový strach, jelikož má i v současnosti 5krát více zaměstnanců, kteří se soustředí na vývoj automobilů, než Apple. Dále také doufá, že Apple již brzy vstoupí na trh s automobily.

V poslední době bylo také ohlášeno, že Apple hledá tajné prostory pro testování svého vozidla a že jde projekt kupředu rychleji, než se původně očekávalo.

Post Tags