HomeOstatníApple chce nabídnout studentům Apple Watch, v rámci akce „back to school – zpátky do školy“

Apple chce nabídnout studentům Apple Watch, v rámci akce „back to school – zpátky do školy“

Apple chce nabídnout studentům Apple Watch, v rámci akce "zpátky-do-školy"

Nacházíme se v podivné maloobchodní bublině, kdy se každý obchod snaží „naplnit své police“, v rámci akce „back-to-school“ – zpátky do školy. Jedná se o akci, kdy studenti získávají výrazné slevy na Apple produkty (většinou na iPad a Mac) – pro studijní účely!

Angela Ahrendtsová ( Apple Senior Vice president of retail and on-line store) říká, že Apple Watch budou jedním z „nejvíce prodávaných gadgetů letošního roku, právě v rámci akce zpátky-do-školy“. Všichni zaměstnanci Apple obchodů tak musí doporučovat Apple Watch jako potřebný produkt do školy.

Celé toto pozdvižení ovšem vyvolává otázku: Jaký student si bude moci dovolit hodinky Apple Watch? Nejlevnější model (Apple Watch Sport) stojí něco kolem 299 dolarů (cca 12.000,- Kč) a akorát to bude studenty rozptylovat při studiu – není to tak? 🙂

Ze stran škol a učitelů zatím nepřišlo moc reakcí, ale některé univerzity například zakazují nošení Apple Watch – v průběhu zkoušky. Na druhou stranu zase například univerzita Penn State začala zkoumat, jak může být zařízení ve skutečnosti prospěšné při studiu.

A co si myslíte vy? Jsou hodinky potřebné při studiu?