HomeiPhoneiPhone 6S: Vše co o novém modelu potřebujete vědět!

iPhone 6S: Vše co o novém modelu potřebujete vědět!

Již pouhé dva týdny nás dělí od představení nové generace iPhone 6S a nyní se společně podíváme na všechny specifikace, fámy a zprávy o tomto novém modelu.

Co o iPhone 6S víme? Očekávané odhalení je plánováno na 9.září 2015 + pravděpodobné vydání bude 18.září 2015. Zatím nijak nepodložené, ale očekávané specifikace: 4,7 palcový Retina displej, procesor A9, iOS 9 a 12 megapixelový fotoaparát.

Klíčové vlastnosti: Fource Touch displej, vyztužené tělo a nové barevné provedení Rose Gold.

Předělání designu se nový iPhone 6S zřejmě nedočká – bude podobný (stejný) jako u iPhone 6. Stejně na tom budou také rozměry nového modelu.

Estetika stranou! Vzhledem k tomu, že nový iPhone bude mít označení „S“, tak se ani neočekává, že aktualizace bude nějak zásadní. Bude se spíše jednat o kumulativní změny – než o celkovou rekonstrukci. Dlouho se také spekulovalo o obrazovce s rozlišením 2K – což je podle nás nesmysl!

Změna velikosti a kvality obrazovky se letos opravdu neočekává. Nicméně zprávy naznačují, že se trochu změní vnitřní panel. Ovšem nejvíce očekávanou novinkou bude určitě představení nového fotoaparátu – ten bude podle všeho opravdu hvězdou přehlídky :-).

Apple plánuje podstatné vylepšení fotoaparátu! Již dlouhou dobu se totiž „vyhýbá“ navýšení megapixelů – letos se očekává opravdu rapidní zlepšení! Každý, kdo ovšem trošku rozumí fotografii ví, že kvalita fotky není jen o počtu pixelech – vyšší počet pixelů nezaručuje lepší kvalitu obrazu. Nový iPhone 6S tak podle všeho přeskočí z 8MpX na 12MpX. Fotoaparát tak bude posílen o pět nových prvků, v konstrukci objektivu, kvůli zajištění lepší kvality obrazu. Stále se tu bavíme o zadním fotoaparátu, samozřejmě, ale menšího vylepšení se také dočká i přední FaceTime kamera.

A jak to bude s cenou? Současný model iPhone 6 se prodává v rozmezí od 21 190,- Kč – 27 590,- Kč (záleží na velikosti úložiště). Opravdu neočekávejte, že nový iPhone 6S bude o něco levnější, ba naopak – cena bude podle všeho ještě o něco vyšší. Oficiální ceny ovšem budou oznámeny až 9.září (pro ČR zřejmě později).

Kolem a kolem, nový iPhone se nedočká tak zásadního vylepšení, které by nutilo např. majitele iPhone 6 a 6 Plus, přecházet na novou generaci. Pokud ovšem patříte mezi vášnivé fotografy, tak zde bude mít přechod na nový iPhone 6S rozhodně smysl.

V redakci každý používáme iPhone 6 Plus a už teď vám můžeme říci, že na novou generaci nebudeme přecházet :-).