HomeAppleBývalý generální ředitel společnosti Apple, představil svůj vlastní smartphone

Bývalý generální ředitel společnosti Apple, představil svůj vlastní smartphone

Bývalý generální ředitel společnosti Apple, představil svůj vlastní smartphone

John Sculley, který v roce 1985 vystřídal v ředitelském křesle Steva Jobse, tento týden oznámil nové elegantní mobilní telefony, Obi SF1 a SJ1.5.

Obi Worldphone je společnost, kterou založil bývalý generální ředitel společnosti Apple, John Sculley. Ve středu 26.8.2015 představil zbrusu nové mobilní telefony, které mají označení SF1 a SJ1.5.

Tato zařízení se budou prodávat kolem 250 dolarů a budou používat operační systém Android. Společnost Obi chce na trh přinést kvalitní telefony, které nebudou stát tolik, ale budou moci konkurovat velkým hráčům.

Sculley nové telefony popsal slovy: „Jedná se o dva vysoce kvalitní a prémiové chytré telefony, které budou prodávány za výjimečnou cenu a přilákají nejnáročnější mladé uživatele, hlavně v Asii, Africe a Blízkém východě.“

Model SF1 (pojmenovaný po San Franciscu), je vybaven 4G / LTE sítí, 5-palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1080 (Gorilla Glass). Dále obsahuje kovové a skleněné vlákno a funkci Dual-Sim (použití dvou SIM-karet). Procesor je Snapdragon 615 a nabízí 13-MpX zadní fotoaparát. Tento model dorazí ve dvou variantách a to za 99 dolarů (model s 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřní pamětí) – pořizovací cena a vybavení u druhého modelu bude 249 dolarů (3GB RAM a vnitřní paměť 32GB).

Mezítím, 3G model SJ1.5 (pojmenovaný podle San Jose), bude k dispozici ve více variantách. Tento chytrý telefon bude poháněn procesorem MediaTek MT6580 Quad-Core a má 5-palcový HD displej, samozřejmě opět Gorilla Glass, slot pro 2 sim-karty a základní, ale rozšiřitelnou, 16GB vnitřní pamět.

John Sculley, 76-letý americký podnikatel, působí od doby vyhození z Applu jako investor v technologickém světě. Podílel se také na založení několika společností, jako je například Metro PC.

Post Tags