HomeAppleHerec Michael Fassbender: „Není potřeba, abych vypadal jako Steve Jobs“

Herec Michael Fassbender: „Není potřeba, abych vypadal jako Steve Jobs“

Herec Michael Fassbender: "Není potřeba, abych vypadal jako Steve Jobs"

Jedním z nejvíce rozebíraných témat kolem nového filmu Steve Jobs je to, že herec Michael Fassbender vůbec nevypadá jako Steve Jobs. V nejnovějším rozhovoru herec uznává, že jeho podoba s Jobsem je nulová, ale že to nikdy nebyl a není záměr.

Sám Fassbender se prý rozhodl, že se ani nebude snažit vypadat Jobs. „Hlavním cílem bylo zachytit to, jak se choval a ne jak vypadal“ – dodal Fassbender.

Největším problémem prý bylo to, aby se herec naučil dokonale ovládat nové technologie. „Technika mě nemá ráda, pořád mi něco padá. Například mobilní telefon jsem dlouhou dobu odmítal, ale pak mi lidé řekli, že potřebují abych byl s nimi nějak v kontaktu, tak to takhle nemohlo pokračovat dál.“ říká herec.

Pokud si pamatujete na film jOBS, kde hlavní roli ztvárnil Ashton Kutcher, tak si určitě pamatujete, že ten byl Jobsovi neuvěřitelně podobný – opravdu až k neuvěření (podle nás).

 

Dokonce i herec Noah Wyle, z filmu Piráti ze Sillicon Valley, byl Jobsovi do jisté míry podobný. Ovšem podoba Jobs a Fassbender = 0.

Režisér filmu Danny Boyle se rozhodl, že celý film natočí na původních místech, kde společnost Apple vznikla a kde Jobs žil – tedy v San Franciscu. Sám Boyle řekl: „No, mohl jsem film natočit například v Praze a ušetřit tak zhruba 5 milionů dolarů, ale moje původní myšlenka byla taková, že jsem chtěl vše zachytit na místě, které je kolébkou moderních technologií  – a to je San Francisco.“

Scénárista Aaron Sorkin se také zmínil o tom, že film Steve Jobs je série tří krátkých filmů, kde se každý soustředí na jiné časové období kolem společnosti Apple. „Film není o tom, jak společnost vznikla, ani o tom kdy byl představen první Mac“ – řekl Sorkin.

Tento týden se také na internetu objevil oficiální plakát:

V českých kinech bude premiéra nového filmu Steve Jobs kolem 11.listopadu.