HomeAppleApple může zahájit výrobu vlastních televizních pořadů a filmů

Apple může zahájit výrobu vlastních televizních pořadů a filmů

Apple může zahájit výrobu vlastních televizních pořadů a filmů

Následovat v brázdě úspěchů portál Netflix by chtěl asi každý a společnost Apple se podle všeho rozhodla touto cestou také vydat. Bylo oznámeno, že kalifornský gigant oslovil již několik televizních studií, aby se s nimi podíleli na tvorbě televizních pořadů (seriálů) a filmů, které ovšem budou výhradně distribuovány pod společností Apple.

Dnes vyšlo na povrch opět několik detailů – a sice, že Apple začal vytvářet vývojový tým, který se začne od počátku roku 2016 věnovat právě vývoji portálu, který přinese spoustu televizní zábavy na jednom místě.

Apple také plánuje koupit produkční studio, za zhruba 200 miliard dolarů, kde by se vyvíjel kompletně celý obsah.

Čtěte také: Herec Michael Fassbender: „Není potřeba, abych vypadal jako Steve Jobs“

Podle zdrojů, vývojový tým povede přímo Eddy Cue, Apple senior viceprezident internetového softwaru a služeb. Ten prý údajně předložil nabídku hvězdám ze seriálu Top Gear – Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond. Jejich úkolem by ovšem bylo rozvinout show pro americké publikum. Apple chce být také významným hráčem na poli distribuce nezávislých filmů.

Jak bude původní obsah nabízen veřejnosti se zatím neví, ovšem očekávat můžeme něco podobného, jako je Netflix, Hulu nebo Amazon. Například současná služba Apple Music, je také obdobou Spotify (například).

Čistě hypoteticky, by Apple mohl originální obsah nabízet exkluzivně v iTunes – za nulové náklady – za předpokladu, že dotyčný co si bude chtít film stáhnout, bude vlastnit Apple zařízení.

Čtěte také: iPhone 6S přinese 12Mpx fotoaparát, přední blesk a 4K video

V současné době je ovšem jedno jasné: Spotřebitelé si budou pravděpodobně muset na tuto službu ještě dlouho počkat. Některé podrobnosti ovšem mohou být vyhlášeny na Apple tiskové konferenci, která se koná 9.září 2015.