HomeAppleApple spojuje své síly se společností Cisco, kvůli systému iOS!

Apple spojuje své síly se společností Cisco, kvůli systému iOS!

Apple spojuje své síly se společností Cisco, kvůli systému iOS!

Systém iOS je jedním z nejlepších mobilních operačních systémů, ale zatím jeho hlavním cílem bylo, aby se dostal ke spotřebiteli. Ovšem někteří spotřebitelé jsou zároveň zaměstnanci, obchodníci, podnikový pracovníci, atd…A toto je trh, kde se Apple snaží udělat nějaké pokroky.

K tomu, aby se mohl tlak směrem k podnikové sféře posunout, navázal Apple dohodu a uzavřel spolupráci se společností Cisco – poskytovatel služeb pro průmysl a dominující hráč na poli síťových prvků. Obě strany si od spolupráce slibují, že dostanou iPhone a iPad hlouběji do podnikového života a zjednoduší tak veškeré pracovní postupy.

Čtěte také: iPhone 6S přinese 12Mpx fotoaparát, přední blesk a 4K video

Tato integrace bude znamenat, že iPhone a iPad bude bez problémů pracovat s existujícím Cisco prostředím a s jejich službami. Mezi tyto služby patří například Cisco Spart, Cisco TelePresence a Cisco WebEx. Obě společnosti budou rovněž klást zvláštní důraz na to, aby iPhone bez problémů fungoval v hlasovém s obrazovém prostředí Cisco – například plynulé přepínání mezi iPhone a stolním telefonem.

Společnost Apple se již dlouhou dobu snaží prorazit v podnikové sféře, ve které značně dominuje Blackberry. V loňském roce se Apple dokonce spojil s IBM – v kampani „MobileFirst“, kde se snažili překlenout propast mezi mobilními platformami a podnikovou oblastí.

Cisco, na druhé straně, se snaží najít způsob, jakým uvolnit místo pro rostoucí počet mobilních zařízení. Takováto zařízení mohou někdy představovat bezpečnostní rizika, protože se pomocí nich může kompletně obejít podniková síť. Nově vzniklé spojenectví se o všechny tyto problémy musí postarat.