HomeAppleUniklé informace o nové generaci Apple TV

Uniklé informace o nové generaci Apple TV

Uniklé informace o nové generaci Apple TV

V pořadí již čtvrtá generace Apple TV, bude představena při tradiční konferenci společnosti Apple, která proběhne 9.září 2015. Podle spolehlivých zdrojů, bude nová Apple TV zahrnovat mix nového a stávajícího hardwaru.

Apple TV 4.generace bude rozhodně obsahovat rychlejší procesor, barevně laděné dálkové ovladače a podle všeho mnohem větší „tělo“. Co ovšem bude chybět, bude podpora streamování videa ve 4K. Základní porty budou prý stejné, jako v případě 3.generace.

Aktuální design Apple TV, poprvé představený v roce 2010, obsahuje 8GB vnitřní paměť pro ukládání do mezipaměti. Nová generace však nabídne úložný prostor o velikosti 8GB – 16GB. Dále jsme se také dozvěděli, že Apple plánuje zavést dvě cenové strategie: 8GB provedení se bude pohybovat kolem 149 dolarů (cca: 3576,- Kč) a 16GB provedení se bude prodávat za 199 dolarů (cca: 4776,- Kč).

Podle všeho bude nová generace Apple TV obsahovat App Store – obchod s aplikacemi a bude založena na systému iOS 9. Systém iOS pak bude obsahovat několik nových funkcí, včetně funkce pro zmenšení velikosti souboru staženého právě z obchodu App Store – jelikož kapacita 8GB nebo 16GB není tak veliká.

Zdroje také naznačují, že nová Apple TV bude poháněna procesorem A8, který v současné době můžeme nalézt v iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Jedná se o podstatnou aktualizaci procesoru, jelikož současná generace Apple TV obsahuje procesor A5.

Kromě podpory dotykového řízení pohybu, nyní víme něco víc o novém dálkovém ovladači. Na rozdíl od stříbrného provedení, které je dodáváno s aktuální verzí, bude k dispozici ovladač v provedení tmavě šedé barvy – aby esteticky ladilo s barvou Apple TV. Pod touchpadem pak bude dvojice hmatových tlačítek (pro Siri a Domů) a zřejmě bude přidáno tlačítko pro ovládání hlasitosti.

Také jsme se dozvěděli, že nový „box“ bude obsahovat stejné porty, jako současná generace: včetně konektoru pro napájení, standardní konektor HDMI a malý USB port pro řešení problémů a připojení k iTunes na Macu. Nová Apple TV také bude podle všeho vypadat podobně jako starší model, ale bude vyšší a silnější.

Nová Apple TV také bude zahrnovat celý systém podpory Siri – pro univerzální vyhledávání. Můžeme se tedy celkově těšit na první velkou aktualizaci „chytrého boxu“ od společnosti Apple – včetně vylepšeného operačního systému, podporu Siri, App Store, herního zaměření a zcela nového dotykového ovládání.

Pokud budete chtít více informací, zůstaňte s námi a 9.září se k nám připojte při živém přepisu celé konference. Více informací již brzy na našem webu!

Post Tags