HomeiPadNový iPad Pro nabídne pohodlnější práci s tužkou Apple Pencil

Nový iPad Pro nabídne pohodlnější práci s tužkou Apple Pencil

Mezi mnoha novinkami, které Apple představil 9.9.2015, byl i nový iPad Pro, který nabídne 12,9 palcový displej a podporu nově představené elektronické tužky Apple Pencil.

Právě Apple Pencil v sobě skrývá tlakové a senzory, pomocí kterých je sledován náklon a úhel. Pomocí tužky Apple Pencil si tak zajistíte ještě lepší výsledek vaší práce.

Nový iPad Pro a tužka Apple Pencil bude určitě obrovským přínosem pro všechny, zvláště pro tvořivé lidi (tzv.: „kreativce“). Samozřejmě je možné tužku použít i pro standardní aplikace, jako Mail, poznámky, atd…Celkově pro ovládání iPadu. Tužka se ovšem bude prodávat zvlášť a pořizovací cena bude 99 dolarů (2.300,- Kč).

K novému iPadu Pro bude také možné připojit přídavnou klávesnici Smart Keyboard, kterou Apple také představil – zde je pořizovací cena 169 dolarů (4.000,- Kč). Klávesnice se k iPadu připojí pomocí nového konektoru, který se nachází na bohu iPadu.

IPad Pro je podle Apple nejrychlejší iOS zařízení v historii společnosti – jeho A9X čip se prý bude moci vyrovnat stolním počítačům i po grafické stránce (nesmíme to brát tak doslova).

Nový iPad Pro bude v prodeji od listopadu 2015.