HomeiPhoneNový iPhone 6S a iPhone 6S Plus s 3D dotykovým ovládáním!

Nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus s 3D dotykovým ovládáním!

Nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus s 3D dotykovým ovládáním!

Apple včera na své konferenci představil nové modely iPhone 6S a iPhone 6S Plus, které mimo jiného získaly multi-touch displej příští generace. Apple tvrdí, že se jedná o revoluci v používání dotykových displejů.

Na včerejší velké konferenci Tim Cook řekl, že iPhone 6 je nejúspěšnější iPhone v historii společnosti. Nový iPhone 6S ovšem může toto tvrzení později vyvrátit, jelikož přichází se zcela novou technologií 3D, která je podobná technologii Force Touch u Apple Watch. Jedná se o technologii, která vám umožní používat základní aplikace jako zprávy, Mail, Instagram a další, zcela novým způsobem.

Když lehce zatlačíte na aplikaci na hlavní stránce, zobrazí se vám krátký seznam zkratek pop-up. Například, pokud kliknete a podržíte prst na aplikaci fotoaparát – vyskočí vám nabídka, ze které si můžete vybrat, zda chcete vyfotit Selfie, nebo natočit video.

Facebook vám zase například umožní napsat nový příspěvek rovnou z domovské obrazovky.

Fotoaparát se také dočkal vylepšení

Kamerový systém u iPhone prošel opravdu obrovskou generálkou.

Nově je k dispozici 12MP zadní kamera iSight a přední fotoaparát získat 5MP s FaceTime Retina bleskem – pro Selfie fotky v tmavém prostředí.

Další novinkou je bezpochyby podpora 4K videa – jak nahrávání, tak možnost úpravy rovnou v iMovie.

Jedna z nejlepších nových funkcí jsou bezesporu Živé fotografie, které někteří srovnávají s GIF soubory. Když tedy pořídíte fotografii s novým iPhone 6S nebo 6S Plus, fotoaparát automaticky zachytí okamžiky před a po, kdy byl snímek pořízen. Jakmile potom kliknete na fotografii a podržíte prst, budete moci vidět krátký „video-záběr“ a obrázky se pak budou chovat jako živé. Nové Živé fotografie budete samozřejmě moci používat s novým sytém watchOS 2, který Apple také představil.

Podívejte se na video od kolegů z Apple na MAX, kde se dozvíte všechny novinky, které Apple představil: