HomeiPhoneJak dlouho budete moci natáčet video ve 4K, než zaplníte 16GB iPhone 6S?

Jak dlouho budete moci natáčet video ve 4K, než zaplníte 16GB iPhone 6S?

Jak dlouho budete moci natáčet video ve 4K, než zaplníte 16GB iPhone 6S?

Tento týden představila společnost Apple nový iPhone 6S a 6S Plus, se kterými byla představena možnost natáčení videa ve 4K. Jedná se o určitě zajímavou funkci a novinku, ovšem kolik minut videa ve 4K budete moci natočit, než si zaplníte 16GB iPhone?

Vyšší verze nového iPhone nebudou patřit k těm nejlevnějším a tak většina lidí sáhne po základní variantě – 16GB. Pokud ovšem budete chtít nahrávat videa ve 4K rozlišení, na řadu přichází otázka: Kolik minut 4K videa bude možné zachytit pomocí 16GB iPhone?

Jak je vidět na obrázku níže – každá minuta 4K videa s 30 fps zabere přibližně 375 MB paměti. V kontrastu je to více než dvojnásobek množství úložného prostoru, který zabere současné video v rozlišení 1080p a 30 snímků za vteřinu.

Pojďme se na to podívat ještě více do hloubky:

Pokud 1 minuta 4K videa zabere 375 MB paměti, nemělo by být obtížné vypočítat, kolik minut 4K videa budete moci nahrát na 16GB iPhone.

Dříve, než začneme, je třeba zdůraznit, že nové modely (ani současné) nemají po rozbalení skutečně celých 16GB k dispozici. Konec konců, nejvíce paměti zabere operační systém – po rozbalení. Předpokládejme tedy, že nový iPhone 6S v 16GB provedení, bude mít pro uživatele k dispozici pouhých 13GB – na jeho data.

Tak si to vypočítáme: 

375 MB za každou minutu záznamu videa ve 4k – 10 minut videa ve 4K zabere 3.75GB – 20 minut videa ve 4K zabere 7.5GB a 30 minutové video zabere až 11.25GB. Takže jak můžete vidět, k zaplnění 16GB verze iPhone 6S, budete potřebovat video záznam ve 4K o celkové délce přibližně 34 minut a 40 sekund.

Ano, to je hodně, ale samozřejmě se nepředpokládá, že uživatel nebude instalovat žádné aplikace třetích stran. Tudíž bude mít iPhone pouze a jen na natáčení videa ve 4K a každý záznam bude muset ihned exportovat do počítače, aby si uvolnil místo v telefonu.

Podívejte se na videocast Apple na MAX, kde se dozvíte vše o novinkách, které Apple představil:

Post Tags