HomeiPadNový iPad Pro: 8 věcí, které o něm Apple neřekl!

Nový iPad Pro: 8 věcí, které o něm Apple neřekl!

Nový iPad Pro: 8 věcí, které o něm Apple neřekl!

Nový iPad Pro je obří! A to nejen díky 12,9 palcovému displeji, ale také díky novým hardwarovým komponentům, které získal. Apple představení nového iPadu věnoval spoustu času, ale některé věci neřekl a o některých se ani tolik nepíše. Máme pro vás seznam těch nejzajímavějších.

1. Není k dispozici nová technologie 3D Touch

Nový iPhone 6S a 6S Plus získal zcela revoluční technologii 3D Touch, která má podle všeho změnit ovládání iPhone. Funguje to tak, že podržíte prst na některé z aplikací a vyvolá se „podnabídka“ ve formě pop-up okna. Jedná se v podstatě o podobnou funkci, kterou lze nyní najít u Apple Watch. Tato technologie je ovšem pouze u nového iPhone 6S a 6S Plus – ne pro iPad Pro.

2. Apple Pencil se nabíjí opravdu rychle

Kromě nového iPadu Apple také představil elektronickou tužku Apple Pencil, které má v sobě zabudovaný lightning konektor. Apple Pencil si tak můžete jednoduše nabít přes iPad a doba nabití je opravdu rychlá – bavíme se tu o 6 minutách a výdrži na baterce až 12 hodin. To není špatné

3. Lightning port je nyní obousměrný

Když už mluvíme o portu Lightning u iPadu Pro, je dobré říci, že je nyní obousměrný (stejně jako USB Type-C). Jedná se tak o první Lightning port, pomocí kterého můžete nabíjet zařízení a dále také zařízením nabíjet například nějaký gadget, jako je třeba Apple Pencil. V budoucnosti možná budeme moci spojit hodinky Apple Watch nebo jiné trackery přímo s iPadem.

4. Apple Pencil je pouze pro iPad Pro

Ano, byla sice představena nová elektronická tužka Apple Pencil, ovšem funkční bude jen a pouze s iPadem Pro. Z jednoho prostého důvodu – špička není kapacitní – nebude proto možné používat Apple Pencil ani jako stylus pro starší iPhone a iPady.

Čtěte také: Nový iPhone 6S a iPhone 6S Plus s 3D dotykovým ovládáním!

5. Klávesnice se nepřipojuje přes Bluetooth

Společně s tužkou Apple Pencil, představila kalifornská společnost „chytrou klávesnici“, která se k iPadu připojí přes nový konektor – Smart Connector. Klávesnice se tak spojí s iPadem (pouze iPad Pro) a není potřeba Bluetooth.

6. Klávesnice je odolná vůči skvrnám a nečistotám

S novou klávesnicí pro iPad Pro budete moci v klidu u zařízení svačit a popíjet :D. Klávesnice neobsahuje mezery, tudíž není možné nalít kávu nebo limonádu mezi klávesy. K očištění vám bude stačit pouze vlhký ubrousek.

7. Kamera pořád nic moc

Bez ohledu na to, jako hloupě to vypadá na veřejnosti, lidé neustále používají pro pořizování fotek své iPady. Všechny generace iPadů vždy měli mizerný fotoaparáty a iPad Pro se neliší.

Je „osedlán“ 8-megapixelovou kamerou s clonou f / 2,4. Jinými slovy, kvalita je docela nic moc a výkon při nízkém osvětlení taky – jako v případě iPadu Air 2.

Přední FaceTime HD kamera má žalostných 1.2 – megapixelů. Ano, zaznamenává video v HD kvalitě (720p), ale selfie fotky vypadají opravdu nekvalitně. Je zřejmě na čase, aby Apple konečně vylepšil zadní i přední kamery u svých tabletů.

Čtěte také: Nový iPad Pro nabídne pohodlnější práci s tužkou Apple Pencil

8. Výrazné vylepšení paměti RAM

RAM, zkratka pro Random Access Memory, je paměť, kterou každý počítač, tablet, chytrý telefon potřebuje pro čtení a zapisování dat. Počet bajtů slouží k ukládání dat.

Apple například pro iPhone používá operační paměť o velikosti 1GB, iPad Air 2 nabízí 2GB RAM, ale co je novinkou – nový iPad Pro nabízí 4GB RAM.

Co si myslí kluci z Apple na MAX o nově představených produktech?: