HomeiPhoneJaké to je používat nový iPhone 6S?!

Jaké to je používat nový iPhone 6S?!

Apple minulý týden představil své nové modely iPhone – s označením 6S a 6S Plus. Oba telefony nabízejí mírné zlepšení oproti předchozím modelům, kde jsou některé změny opravdu zásadní. Nové modely se ve světě začnou prodávat 25.září (v ČR se stále neví kdy).

Redaktor z Business Insider měl tu možnost otestovat nové modely a zde jsou některé první dojmy:

Technologie 3D Touch: Užitečné, ne převratné

Nový iPhone přichází z technologií zvanou 3D Touch, což v podstatě znamená, že displej je nyní citlivější na tlak. Jedná se o technologii, která je velmi podobná Force Touch – ta je k dispozici u Apple Watch.

Čtěte také: 6 věcí, které budete u iPhone 6S / 6S Plus milovat!

Na iPhone to většinou použijete pouze pro zobrazení náhledu některé aplikace, webových stránek, fotografií a tak dále.

V praxi to funguje opravdu hladce a přirozeně – a umožní Vám to pracovat mnohem rychleji. Například zatlačením na aplikaci Hodiny – spustíte malé podmenu, ze kterého si budete moci rychleji nastavit budík.

Funkce náhledu je také velmi příjemná, pokud patříte k fanouškům Instagramu. Nyní bude stačit pouze na fotografii zatlačit a hned se vám zobrazí náhled.

Jak je napsáno v nadpisu: Nejedná se o převratnou funkci, ale o sem tam užitečnou věc.

Živé fotografie: pěkný doplněk

Ostatní velké změny přicházející do iPhone, mají co dělat s jeho kamerou. Během krátké doby opravdu nepoznáte takový rozdíl v megapixelech – kde nový iPhone 6S nabízí 12MPx. Časem ovšem rozdíl opravdu pocítíte. Co je však zajímavější novinkou – živé fotografie.

Čtěte také: Potvrzeno: iPad Pro nabízí 4GB RAM a iPhone 6S a 6S Plus mají 2GB

Když budete pořizovat fotografie v režimu Živé fotografie, iPhone 6S zachytí snímky před a po vytvoření fotografie. Může se říci, že vám ve finále iPhone nabídne tzv. GIF soubor. Je to opravdu pěkný doplněk, který vaše fotografie trošku vylepší a dodá jim trošku života.

Nový iPhone 6S: žádná převratná změna od minulého roku

Z hlediska estetiky, neexistuje žádný znatelný rozdíl mezi iPhone 6S a jeho předchůdci. Vypadají stejně a váží také zhruba stejně.

Hlavní fyzický rozdíl je nová růžovo-zlatá barva:

Stále více se říká, že nový iPhone je hodnotný upgrade. Pokud vlastníte iPhone 5S (nebo starší), tak zde bude přechod na nový iPhone 6S opravdu dávat smysl. Pokud ovšem vlastníte iPhone 6 a 6 Plus, tak to ještě raději zvažte, zda přecházet na „trošku“ vylepšený model.

Co si novém modelu myslí kluci z Apple na MAX? Zde je video: