HomeOstatní12 novinek v iOS 9, o kterých jste možná nevěděli!

12 novinek v iOS 9, o kterých jste možná nevěděli!

12 novinek v iOS 9, o kterých jste možná nevěděli!

Apple včera přesně v 19:00 vydal nový systém iOS 9, který je nyní dostupný pro vaše zařízení. S příchodem nového systému samozřejmě přišlo několik patrných změn, o kterých jste třeba ani nemuseli vědět. Pojďme se na něc společně podívat.

Režim Low Power (nízká spotřeba energie – baterie)

Tento nový režim vám pomůže získat větší výdrž na jedno nabití. Jakmile vašemu iPhone, iPadu nebo iPodu klesne baterie pod 20%, budete samozřejmě informováni o tom, že je potřeba zařízení nabít, ale také nově budete mít možnost přejít právě na Low Power režim. Jakmile však zařízení připojíte k napájení a baterie dosáhne 70%, režim se sám automaticky vypne.

Vylepšené poznámky

Poznámky v iOS 9 se trošku podobají tomu, co je nyní možné najít například v aplikaci Evernote. Do poznámek si nově můžete přidat fotografie, namalovat obrázek a dokonce si vytvářet seznamy (například na nákup). Dále také můžete přidávat položky ze Safari. Poznámky se automaticky synchronizují ve všech vašich zařízeních – pokud máte nejnovější operační systém.

Kluci s Apple na MAX se na všechny novinky pečlivě podívali a připravili pro vás další video – tentokrát na téma: Novinky v iOS 9.

Vyhledávání v iOS 9

Apple udělal nastavení vyhledávání mnohem jednodušší, takže si můžete rychle nastavit, co všechno potřebujete. Můžete si dokonce nastavit pouze vyhledávání v Apple Music.

Produktivita

Podpora externích klávesových zkratek znamená, že pokud používáte externí klávesnici u iPadu a stisknete Command-Tab, tak dostanete horizontální seznam osmi naposledy použitých aplikací. Klepnutím na TAB, budete moci mezi nimi jednoduše přecházet.

Metal – rychlejší systém a plynulejší animace

Nový grafický rámec společnosti Apple, který se jmenuje Metal, je budoucností grafiky na všech iOS a OS X zařízeních. Celý systém iOS 9 je tedy mnohem rychlejší a animace jsou plynulejší.

Přepínač

Apple představil novou aplikaci Move to iOS, která pomůže uživatelům Androidu rychleji a lépe přejít na systém iOS. Pravděpodobně to bude nejstahovanější aplikace v Google Play :-).

iCloud Drive

iCloud Drive není ve výchozím nastavení povolen, ale pokud si ho chcete zapnout, jděte do Nastavení-iCloud a přepněte iCloud Drive na ploše. Budete tak mít pořád k dispozici všechny dokumenty uložené na iCloudu.

Rychlé odpovědi

Budete mít možnost reagovat na chyby v aplikacích a zaslat tak zpětnou vazbu vývojářům.

Převody jednotek

Vyhledávání Spotlight nyní umí rychlé výpočty a převody jednotek.

Čtěte také: Jaké to je používat nový iPhone 6S?!

Barva

Aplikace Mapy nyní nabízí barevně kódované ikony kategorií: Jídlo a pití, Nakupování, Zdraví – například. To vám usnadní hledání.

Něco pro čtenáře

Dalšího vylepšení v iOS 9 se dočkali aplikace Safari Reader a iBooks. Nyní jsou k dispozici zajímavé funkce, jako například režim nočního čtení. Stejně tak tomu je i v OS X El Capitan.

Obrázky mají nové složky

Nově ve obrázkách naleznete alba Snímky obrazovky a Selfie. Do těchto alb se budou postupně a automaticky ukládat obrázky podle toho, zda se jedná o Selfie nebo Snímek obrazovky.