HomeAppleTim Cook: Apple nebude slučovat systémy iOS a OS X

Tim Cook: Apple nebude slučovat systémy iOS a OS X

Tim Cook: Apple nebude slučovat iOS a OS X

Nyní, když Apple představil svůj nový iPad Pro, je lákavé si představit, že všechna zařízení budou mít jednotný systém (ve stylu Windows 10 například), který na všech zařízeních pracuje prakticky stejně.

CEO společnosti Apple, Tim Cook, se včera sešel s majitelem společnosti Box, Aaronem Levie, kde souběžně potvrdil, že Apple nehodlá sjednotit své systémy (iOS a OS X). Dále také poukázal na to, že každý systém je něčím jedinečný a zákazník si tak může užít to nejlepší z každého. „Nejedná se o zcela nový nápad od společnosti Apple, ale je jasné, že Cook necítí žádný tlak, aby musel jít ve stopách společnosti Microsoft – na této „frontě“.

Aaron Levie se také Cooka ptal na nové produkty, jako například elektromobil – Tim Cook odpovídal opět všemožně, ale dodal: „Apple nepracuje na vývoji letadla“. Je vidět, že se povídání o elektromobilu opravdu vyhýbá. Generální ředitel Applu také potvrdil, že společnost v současné době pracuje na službách v oblasti televize, kde chce prorazit a zřejmě opět udělat revoluci.

Není pravda, že Tim Cook a jeho posádka zavrhuje všechny nápady Microsoftu, ba naopak. Výkonný „důstojník“ řekl, že mezi společnostmi není „žádná zášť“ a že spolu rádi spolupracují. Nejedná se o protivníka, ale o spolupracovníka, dodal Tim Cook.

O spolupráci mezi těmito společnostmi svědčí také nedávná aktualizace kancelářského balíku MS Office pro Mac, která byla konečně představena ve verzi 2016. Cook sám řekl, že raději bude s Microsoftem spolupracovat, než bojovat.

Post Tags