HomeiPhoneJak zjistit, zda váš iPhone 6S má procesor od TSMC nebo od Samsungu?

Jak zjistit, zda váš iPhone 6S má procesor od TSMC nebo od Samsungu?

Tento týden se hodně mluví o tom, že Apple pro své nové modely iPhone 6s a 6s Plus používá 2 různé výrobce procesorů – SAMSUNG a TSMC. V podstatě se v telefonu nic nemění, jen procesor od TSMC nabízí lepší výdrž na baterii a celkově lepší výkon telefonu. Pro někoho důležité, pro někoho nikoli.

Procesory od TSMC nabízí lepší výdrž na baterii o necelé 2 hodiny – což je opravdu značný rozdíl. Nyní, pokud jste si svůj nový iPhone již pořídili, jak zjistíte, jestli má Váš model procesor od SAMSUNGU nebo od TSMC? Je to jednoduché.

Výrobce procesoru bohužel nezjistíte při zakoupení produktu, ale až po jeho rozbalení a nainstalování aplikace: Battery Memory System Status MonitorAplikaci si jednoduše nainstalujete a spustíte.

Jakmile máte otevřeno, klepněte na záložku „System“. V části Zařízení (Device) pak najdete Model a vedle toho označení Vašeho čipsetu.

Pokud tam máte model: N71mAP nebo N66mAP, máte v telefonu procesor od společnosti TSMC.

c4b_1

Procesor od SAMSUNGU vpravo a od TSMC vlevo

A jak poznáte procesor od SAMSUNGU? Pokud máte model N71AP nebo N66AP, pak máte ten „horší“ procesor  – od společnosti SAMSUNG.

iPhone 6s a TSMC (vlevo) a SAMSUNG (vpravo)

iPhone 6s a TSMC (vlevo) a SAMSUNG (vpravo)

Apple včera však přišel s informací, že oba procesory byly testovány v reálném světě a rozdíly jsou skutečně zanedbatelné (s rozdílem 2-3%), což znamená, že to nebude mít takový vliv na používání Vašeho zařízení.