HomeiPadJak používat „blokátory“ reklam v Safari (iOS 9) – a je to bezpečné?

Jak používat „blokátory“ reklam v Safari (iOS 9) – a je to bezpečné?

Jak používat "blokátory" reklam v Safari (iOS 9)

Implementace tzv. blokátorů reklam v iOS 9 je nyní hodně, ale opravdu hodně probírané téma. Poskytovatelé reklama se bouří, ale uživatelé jásají, že konečně mohou prohlížet weby bez otravných reklam. Blokovat reklamy můžete, ale je to správné a bezpečné? Znamená to konec volného obsahu?

Jedna z více překvapivých vlastností systému iOS 9, je zahrnutí obsahových blokátorů, které se instalují jako rozšíření pro Safari. Nyní je možné instalovat aplikace, které fungují jako již zmíněné blokátory. Tyto aplikace vám umožní procházet internet bez otravných reklam – tvrdí vývojáři.

Jak nainstalovat rozšíření pro blokaci reklam – do Safari?

Pro blokování reklam jsme vybrali 2 nejlepší aplikace, které si můžete do svého iOS zařízení stáhnout z App Store. Jedná se o aplikace Crystal Adblock Plus.

Jakmile si aplikace stáhnete, jejich aktivace a přidání do Safari je jednoduché. Přejdete do Nastavení > Safari > Blokátory obsahu a zde jen zapneme příslušnou aplikaci.

Adblock Plus - blokování reklam v SafariPostup pro instalaci „blokátorů“ je velice jednoduchý. Aplikace samotná toho moc neudělá, ale ve spojení se Safari, bude fungovat perfektně. Pokud vše, co chcete, je zbavit se všech reklam v Safari, pak aplikace Crystal je do značné míry nejjednodušší způsob, jak začít reklamy blokovat. Zde je návod na nastavení:

  1. Aplikace Crystal stáhnete zde: CRYSTAL – BLOKÁTOR REKLAM
  2. Otevřete Nastavení 
  3. Vyberete položku Safari > Blokátory obsahu
  4. Aplikaci Crystal (nebo Adblock Plus) nastavte na Zapnuto

IMG_4671

Poznámka: Blokování reklam funguje pouze v Safari – stále tak budete vídat reklamy v aplikacích a ostatních prohlížečích.

Je bezpečné používat blokování reklam?

Některé „blokátory“ reklam mohou být nebezpečné. Apple tento měsíc odstranil několik podvodných aplikací z App Store. Jakmile jste tyto aplikace měli nainstalované, mohlo dojít k napadení vašeho zařízení. Jednalo se totiž o škodlivý software.

Čtěte také: iPhone 6S a 3D Touch: 25 zkratek, které šetří váš čas

Ptáte se jak je to možné? Obsahové „blokátory“ totiž sledují všechny stránky, které navštívíte a jednoduše může zasahovat do prohlížení webových stránek. Pokud tedy „blokátory“ používáte, dávejte pozor na stránky, které navštěvujete. U aplikací Crystal, nebo Adblock Plus je však jisté, že se nejedná o podvodné aplikace, tudíž je můžete v klidu používat.

Jak „blokátory“ reklam ovlivní internet?

Nechceme tu dělat unáhlené závěry, ale jakmile začnou všichni uživatelé používat blokátory reklam, můžeme se rozloučit s online žurnalistikou, jak ji známe. Pro každého, kdo vlastní internetový magazín, vkládá videa na youtube, vede si blog, kam denně přijde spousta lidí, jsou ve většině případů reklamy hlavním zdrojem příjmů. Jakmile pak nebudou reklamy, inzerenti s největší pravděpodobností nebudou vkládat články na web a spousta webů také může zaniknout.

Čtěte také: OS X El Capitan: Jak rychleji odstranit soubory na Macu

Ano, my na našem webu také používáme reklamy, to jste si určitě mohli všimnout. My se ovšem na reklamy nespoléháme a nyní vám můžeme v klidu říci, že pokud budou naše reklamy blokovány, nepřinutí nás to ke zrušení stránky. Správný inzerent si totiž vždy najde způsob, jakým přinášet zajímavý obsah a vytvořit web, který bude alespoň v malé míře vydělávat.

Co si o „blokátorech“ reklam myslíte vy? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.