HomeMacJak ztlumit zvuk na navštívených stránkách v Safari (OS X El Capitan)

Jak ztlumit zvuk na navštívených stránkách v Safari (OS X El Capitan)

safari-vypnuti-audio

Někdy člověk navštíví internetovou stránku, na které se automaticky spustí přehrávání videoreklamy a vy pak marně hledáte, odkud zvuk přichází. Většinu návštěvníků to hned odradí a stránku okamžitě zavřou. Apple v novém systému OS X El Capitan myslel i na tyto případy a přidal možnost ztlumení zvuku v internetovém prohlížeči Safari.

Nově tak můžete ztlumit zvuk i na stránkách, jako je například YouTube. Jakmile totiž vstoupíte na stránku, která přehrává zvuk (například i s videem), automaticky se vám v panelu adresy zobrazí ikona zvuku, kdy po kliknutí ztlumíte veškeré audio na stránce.

Snímek obrazovky 2015-10-13 v 11.05.41Pokud budete chtít vypnout zvuk celého panelu, stačí stisknout a podržet tlačítko pro vypnutí zvuku a vybrat Vypnout zvuk panelu. V nabídce dokonce vidíte všechny panely, které máte aktuálně otevřené a které přehrávají zvuk.

Snímek obrazovky 2015-10-13 v 11.10.04Můžete tak v klidu poslouchat hudbu například v Apple Music a během toho nebudete rušeni zvuky z internetu.

Pokud máte otevřeno více stránek, které přehrávají zvuk, můžete si dokonce vybrat, kterou stránku chcete nechat přehrávat a které chcete vypnout. Vše můžete udělat v jednom panelu a nemusíte tak složitě přepínat a na každé stránce zvuk vypnout samostatně.

Snímek obrazovky 2015-10-13 v 11.13.28