HomeAppleAPPLE NOVINKY 2015: 42. TÝDEN

APPLE NOVINKY 2015: 42. TÝDEN

Apple novinky - 42.týden

Pravidelně vám budeme přinášet seznam Apple novinek, o kterých se v daném týdnu nejvíce psalo a které stojí za zmínku. Každou neděli tak můžete na našem webu najít seznam toho nejdůležitějšího kolem společnosti Apple a být tak neustále v obraze.

Apple vydal iOS 9.1 Beta 5 pro vývojáře a veřejné betatestery

V pondělí (12.10) Apple oficiálně vydal novou beta verzi systému iOS 9.1 – konkrétně pátou v řadě. Nová beta verze přinesla řadu vylepšení v stabilitě a chodu systému.

Apple uvedl na trh nové 4K a 5K iMacy

V úterý (13.10) Apple představil nové iMacy. Konkrétně byl představen 21,5 palcový 4K iMac a aktualizovaný 27 palcový iMac s 5K rozlišením. Nové modely jsou vybaveny výkonnějšími procesory a grafikou. Dále jsou také k dispozici 2 Thunderbolt porty (2 generace), která bude do budoucnosti standardem u všech Maců.

Apple vydal aktualizaci iMovie s podporou 4K videa

Kromě nových iMaců, Apple také představil novou verzi oblíbené aplikace iMovie, která slouží pro střih a úpravu videa. Nová verze nese označení 10.1 a představuje tyto nové funkce: schopnost upravovat a sdílet videa v rozlišení 4K, podpora 1080p při 60 snímcích za vteřinu, nové uživatelské rozhraní a specializované projekty, možnost importovat projekty vytvořené v iOS, možnost skrýt prohlížeč během úpravy videa a 10 nových filtrů pro úpravu videa.

Apple začal prodávat novou Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 a Magic Keyboard

Tento týden Apple začal prodávat hned několik novinek, mezi které patří také nová myš, klávesnice a trackpad. Všechny tři jmenované produkty mají trochu jiný vzhled, nové nabíjecí baterie. Magic Trackpad 2 má také nově podporu 3D Touch. Všechny nové modely lze koupit na oficiálních stránkách společnosti Apple, nebo u autorizovaných prodejců.

Apple vydal 4 beta verzi systému OS X El Capitan 10.11.1 pro vývojáře a veřejné beta testery

Apple tuto středu (14.10.2015) vydal již čtvrtou beta verzi systému OS X El Capitan, s označením 10.11.1. Nová beta verze byla vydána týden po tom, co Apple uvolnil třetí beta verzi. Tato aktualizace toho moc nepřinesla, jen přidání nových emotikon a opravila pár drobných chyb v systému.

Apple čelí žalobě za porušení patentu

Ve středu (14.10.2015) celý internet oběhla zpráva o tom, že Apple porušil patenty, pomocí kterých byly vyráběny efektivnější procesory. Kalifornská společnost tak čelí žalobě od Univerzity ve Wisconsinu, která žádá odškodnění ve výši 862.000.000 dolarů. Patent je totiž ve vlastnictví výše zmíněné univerzity a Apple by tak mohl čelit opravdu vysoké pokutě. Jak to vše dopadne, se určitě již brzy dozvíme.

Největší fanoušek obchodů Apple Store, Gary Allen, zemřel ve věku 67 let

Gary Allen, byl jedním z největších fanoušků společnosti Apple a hlavně jejich obchodů Apple Store. Allen totiž dlouhou dobu cestoval po celém světě a vždy byl mezi prvními zákazníky, kteří čekali na otevření nových obchodů společnosti Apple. Pan Allen vždy o svých cestách pečlivě psal na svém blogu (Ifo Apple Store), kam samozřejmě přikládal řadu fotografií. Odpočívejte v pokoji, pane Allene.

Apple aktualizoval kancelářský balík iWork pro iOS 9

Společnost Apple tento čtvrtek (15.10.2015) aktualizoval své tři kancelářské aplikace v balíku iWork – Pages, Numbers a Keynote. Nové verze přináší řadu nových funkcí pro nejnovější systém iOS 9 a nové modely iPhone. IWork nyní obsahuje plnou podporu pro technologii 3D Touch u iPhone 6S a 6S Plus + řadu novinek a vylepšení.

Autorizovaní prodejci v Evropě začali přijímat před-objednávky na novou Apple TV a iPad Pro – jen někteří!

Pár týdnů předtím, než Apple oficiálně zahájí prodej nové generace Apple TV a iPadu Pro, začali někteří autorizovaní prodejci v Evropě přijímat před-objednávky na tyto nové produkty. Nová Apple TV bude v prodeji na konci října (možná i v ČR) a iPad Pro se začne prodávat v listopadu (v ČR také).

To je pro tento týden vše. Pokud si myslíte, že jsme na něco důležitého zapomněli, napište nám komentář pod článek.