HomeMacJak odstranit nebo aktualizovat Flash Player v OS X, který neustále obsahuje chyby!

Jak odstranit nebo aktualizovat Flash Player v OS X, který neustále obsahuje chyby!

Společnost Adobe se potýká s další bezpečnostní chybou ve Flash Playeru. Pravděpodobně to nebude trvat dlouho, až Apple kompletně zablokuje Adobe Flash na Macu, jak to často dělá. Ptáte se proč? Je to kvůli bezpečnosti systému.

Nicméně, zatímco by zablokování Adobe Flash mohlo znamenat, že se budou na internetu méně objevovat reklamy, může to také znamenat to, že se vám nepřehraje obsah, který vy ovšem budete chtít.

Adobe Flash opět provází řada problémů – znova! Poslední kritická chyba přichází jen pár dní po tom, co společnost Adobe vydala poslední aktualizaci zabezpečení. Tato chyba ovlivňuje Flash jak pro Windows, tak pro Mac a Linux.

Čtěte také: Jak používat „blokátory“ reklam v Safari (iOS 9) – a je to bezpečné?

Společnost Adobe naznačuje, že by chyba mohla způsobit „pád systému“ a následné ovládnutí počítačovými hackery. Tato chyba by podle všeho měla být opravena v nejbližší době.

Je pravděpodobné, že pokud budete čekat na opravu, Apple začne Flash kompletně blokovat a vy pak můžete začít na svém Macu vídat chybovou hlášku: „Blokovaný plug-in“. Tato hláška bude zobrazena pokaždé, jakmile se bude Safari snažit přehrát Flash.

Jak Flash na Macu definitivně odinstalovat

  1. Pro kompletní odinstalaci je potřeba stáhnout „odinstalační“ program od společnosti Adobe, který naleznete zde.
  2. Je potřeba stáhnout verzi, která odpovídá vašemu operačnímu systému. Nejnovější verze je pro OS X 10.6, ale nebojte se, tato verze se vztahuje na všechny novější verze systému OS X.
  3. Spusťte program ze složky pro stahování
  4. Jakmile se program spustí, klikněte na tlačítko Odinstalovat
  5. Zadejte vaše heslo správce a zavřete všechny prohlížeče
  6. Po dokončení od-instalace je také moudré odstranit několik složek, které vám Adobe doporučí. Ty lze nalézt v domovském adresáři vaší knihovny.
  7. Přejděte do Finderu, klepněte na tlačítko Přejít v nabídce a při kliknutí podržte klávesu Alt (Option), aby se složka knihovny zobrazila v rozbalovacím menu. Vyhledejte tyto dvě složky a odstraňte je:

~ / Library / Preferences / Macromedia / Flash \ Player

~ / Library / cache / Adobe / Flash \ Player

Jak nainstalovat Flash Player na vašem počítači Mac – při zobrazení hlášky: Blokovaný plugin!

Co ovšem dělat, pokud se po nějaké době rozhodnete, že si Flash chcete opět nainstalovat. Na této stránce naleznete instalační soubor, který si po stažení otevřete a Flash si jednoduše nainstalujete. Při instalaci postupujete podle pokynů.

Čtěte také: Co dělat, když váš Mac nedokončí instalaci aktualizací

Proč Flash Player nefunguje v mém webovém prohlížeči?

Během používání prohlížeče se může zobrazit následující upozornění: „Zablokovaný Plug-in“. Tato věta se zobrazí pokaždé, když se prohlížeč bude snažit načíst Flash.

Flash Player totiž často přestává na Macu pracovat. To je běžný problém. Apple vždy začne Flash blokovat v tu dobu, kdy je verze ve vašem systému zastaralá. Zastavením starší verze je Apple schopen chránit Mac před chybami v zabezpečení, které by mohly „otevřít brány“ škodlivému softwaru.

HTML5 vs. Flash

Jedním z důvodů zániku Adobe Flash je HTML5, což je otevřený standard, který je nativně podporovaný v celé řadě zařízení a platforem, včetně PC webových prohlížečů, mobilních zařízení a chytrých televizí.

Čtěte také: OS X El Capitan: Jak rychleji odstranit soubory na Macu

Flash, při srovnání, je patentovaná technologie ve vlastnictví společnosti Adobe. Přestože byl Flash dlouhou dobu považován za de facto standardem pro webové video, není ovšem součástí většiny prohlížeč a buď musí být povolen (pomocí vestavěných pluginů), nebo se musí stáhnout ze stránek Adobe a následně nainstalovat – takže nic pohodlného. Dále se také musí neustále hlídat nové aktualizace a čas od času provést upgrade na novější verzi.