HomeMacJak sdílet soubory mezi dvěma počítači typu Mac – v diskovém režimu

Jak sdílet soubory mezi dvěma počítači typu Mac – v diskovém režimu

Sepsali jsme pro vás pár informací o tom, co je to vlastně diskový režim a jak ho použít pro přenos dat mezi dvěma počítači Mac.

Co to je vlastně diskový režim a kdy je vhodné ho použít?

Diskový režim jako takový vlastně umožňuje sdílení souborů mezi dvěma počítači, typu Mac. Přenos souborů je možný na zařízeních s porty FireWire nebo Thunderbolt. Diskový režim můžete použít v případě, že potřebujete vysokou přenosovou rychlost, nebo pokud si pořídíte nový Mac a potřebujete přenést všechny soubory a data.

Jak nastavit a používat diskový režim

Jako první je potřeba propojit oba počítače potřebným kabelem (Thunderbolt nebo FireWire) a poté postupovat následovně:

  1. Pokud máte počítač, který budete používat jako disk vypnutý, je potřeba jej zapnout a při spuštění držet klávesu T. Je-li však Mac zapnutý, otevřete si Předvolby systému > Startovací disk > Diskový režim. Po kliknutí budete vyzváni k potvrzení následného restartování počítače.Snímek obrazovky 2015-10-19 v 17.29.58
  2. Jakmile Mac provede restart systému a bude spuštěn v diskovém režimu, na ploše se vám zobrazí jeho ikona. Zvolený Mac se pak bude chovat jako klasický disk, který připojíte k počítači. Po kliknutí si disk otevřete a můžete procházet všechny soubory.img_5528580b8e936
  3. Přenos souborů se pak provádí standardním postupem – soubory pouze přetáhnete do cílové složky.
  4. Vysunutí disku provedete přetažením jeho ikony do koše

 

Poznámka: Pokud si pořídíte nový Mac a potřebujete přetáhnout data ze starého, můžete diskový režim využít pro kompletní zrcadlení systému ze starého Macu. V novém zařízení pak najdete vše tak, jako to bylo v předchozím zařízení. Jak obnovit data ze starého Macu do nového, vám sdělíme v dalším návodu – již brzy.