HomeiPadJak dát svůj iPhone nebo iPad do režimu obnovy

Jak dát svůj iPhone nebo iPad do režimu obnovy

Jak dát svůj iPhone nebo iPad do režimu obnovy

Když všechno ostatní selže, režim obnovení vám umožní obnovit váš iPhone, iPod Touch a iPad. Pokud například aktualizace softwaru přes iOS zařízení nefunguje, nebo se snažíte odinstalovat beta verzi, prostě kdykoli je potřeba zařízení kompletně smazat (obnovit) – zde je návod.

Jak dát iPhone nebo iPad do režimu obnovy

  1. Vypněte svůj iPhone, iPod Touch nebo iPad, pokud jste tak neudělali
  2. Nyní stiskněte a podržte obě tlačítka (Spánek / Probuzení a tlačítko Domů po dobu nejméně 10 sekund)
  3. Tlačítko pro Spánek / Probuzení pusťte, jakmile se na obrazovce objeví logo Apple (tlačítko Domů stále držte, dokud se nezobrazí obrazovka režimu obnovení)
  4. Připojte svůj iPhone, iPod Touch nebo iPad do vašeho počítače Mac nebo PC s Windows (pokud jste to ještě neudělali) a ujistěte se, že máte nainstalovaný program iTunes a že je spuštěnýV tomto bodě vám iTunes ukáže upozornění o tom, že vaše zařízení je detekováno v režimu obnovení a musí být obnoveno. Jakmile uvidíte možnost obnovit nebo aktualizovat, zvolte aktualizovat. Program iTunes se pak pokusí přeinstalovat iOS bez vymazání dat. Počkejte, než iTunes stáhne potřebný software, pro vaše zařízení. Pokud bude stahování trvat déle než 15 minut a zařízení opustí režim obnovení, budete muset tyto kroky opakovat, až po zvolení Obnovit nebo Aktualizovat, zde pak vyberete možnost Obnovit.

Další řešení režimu obnovy

Pokud zrovna nemáte u sebe počítač (Mac nebo Windows) a chcete obnovit (smazat), tak zde je postup možná ještě jednodušší. Na iOS zařízení kliknete na Nastavení > Obecné > Obnovit > Smazat data a nastavení. Zařízení pak bude postupně celé smazáno (obnoveno do továrního nastavení).

IMG_4928

Poznámka: Při použití této volby si smažete veškerá data z iPadu, iPhone nebo iPodu. Nedoporučujeme provádět, pokud nemáte vytvořené zálohy a pokud to není nezbytně nutné!

Získejte další nápovědu (podporu)

Pokud si nevíte s něčím rady, můžete se obrátit na Apple konzultanta: Jana Tůmu, který vám se vším mile rád poradí.