HomeAppleAPPLE NOVINKY 2015: 43. TÝDEN

APPLE NOVINKY 2015: 43. TÝDEN

Opět tu máme neděli (43.týden) a my Vám opět přinášíme kompletní přehled Apple novinek. Sepsali jsme vše o čem si myslíme, že stojí za zmínku a o čem se po celém světě nejvíce psalo. Tento týden toho opravdu nebylo málo – pojďme se na to společně podívat.

Apple stáhl z App Store stovky aplikací, které tajně sbírali osobní informace uživatelů

Kalifornská společnost tento týden odstranila z App Store více než 250 aplikací, které podle všeho tajně shromažďovali osobní informace uživatelů. Apple v prohlášení uvedl, že se jedná o zásadní porušení bezpečnostních pokynů a soukromí, z řad vývojářů. Postižené aplikace jsou většinou původem z Číny. Podle všeho se však nejedná o chybu vývojářů a Apple již pracuje na opravení tohoto problému.

Automobilový průmysl zažije „masivní změnu“, říká Tim Cook

Pravděpodobnost, že Apple pracuje na vlastním automobilu je den ode dne větší a větší. Potvrzují to slova Apple CEO Tima Cooka, který řekl, že automobilový průmysl zažije skutečně „masivní změnu“. Cook tak uvedl v rozhovoru pro Wall Street Journal v pondělí večer. Cook řekl: „Když se podívám na dnešní automobily, co vidím, je, že software se stává stále důležitější součástí automobilů budoucnosti. Já si myslím, že automobilový průmysl je připraven na „masivní změnu“, a to nejen na evoluční změny. Dočkáme se tedy automobilu od společnosti Apple? My si myslíme, že ANO!

Služba Apple Music má 6.5 milionu platících uživatelů

Nová streamovací služba, kterou Apple nedávno představil (Apple Music) tento týden dosáhla hranice 6.5 milionu platících uživatelů. Celkem společnost eviduje 15 milionů uživatelů a z toho je 6.5 milionu platících.

Apple říká, že není žádný způsob, jak získat přístup k uzamčenému zařízení – od systému iOS 8

Apple tento týden informoval federální soud o tom, že není žádný způsob, jak získat přístup k datům, která jsou uložena na iPhone a telefon je uzamčen přístupovým kódem. Tuto informaci Apple odhalil nedávno na základě dotazu Ministerstva Spravedlnosti, zda by mohla společnost pomoci orgánům s přístupem k údajům u zabavených iPhonů.

Apple vydal iOS 9.1 s opravou Živých fotografií a sadou nových emotikon

Apple tuto středu uvolnil novou verzi systému iOS, s označením 9.1. Nová verze přináší řadu nových emotikon, vylepšení Živých fotografií a opravu u služby CarPlay a přepínače aplikací. Jinými slovy, oprav je poměrně málo ve srovnání s iOS 7.1 a iOS 8.1 v letech 2013 a 2014.

Apple vydal OS X 10.11.1 El Capitan a watchOS 2.0.1

Kromě nové aktualizace sytému iOS, Apple také vydal aktualizace systému OS X a watchOS. Nový systém OS X 10.11.1 El Capitan nabízí vylepšení kompatibility pro sadu Microsoft Office 2016, zlepšení spolehlivosti během upgradu, vylepšení funkce VoiceOver a řadu vylepšení oprav u mailové aplikace. Co se týká systém watchOS 2.0.1, tak tato verze přináší řadu nových emotikon a vylepšení stability a chodu systému.

Apple vydal nové reklamy na Apple Watch – Dance, Kiss, Style, Play, Travel, Skate a Move

Apple tento čtvrtek vydal nové reklamy na hodinky Apple Watch. Jedná se o sadu 7 nových (krátkých) reklam, ve které Apple opět poukazuje na přidané hodnoty chytrých hodinek Apple Watch. Nové reklamy jsou: Dance, Kiss, Style, Play, Travel, Skate a Move.

Koncept iPhone 7, který představuje revoluci v displeji

Na internetu se každý rok objeví řada konceptů na nové produkty společnosti Apple a jinak tomu není ani v případě iPhone 7. Internet tento týden oběhlo video, ve které je vidět zcela dokonalý koncept nového iPhone 7, který slibuje zcela nový displej, ale hlavně revoluci v displeji – díky nově použité technologii a zřejmě zaoblenému tvaru.

To je celkový souhrn všech novinek, o kterých se tento týden nejvíce psalo a my jsme se museli o ně s Vámi podělit. Pokud se chcete podívat na návody, které jsme pro Vás tento týden napsali, zde je kompletní seznam:

Apple návody (43.týden)

Co dělat, když se iPhone, iPad nebo iPod Touch nemůže připojit k Wi-fi?
Jak sdílet soubory mezi dvěma počítači typu Mac – v diskovém režimu
Jak odstranit nebo aktualizovat Flash Player v OS X, který neustále obsahuje chyby!
Jak dát svůj iPhone nebo iPad do režimu obnovy
Jak docílit blesku u přední iPhone kamery, aby výsledek vypadal jako u iPhone 6S (Retina Flash)
Můj iPhone nereaguje na dotyk, co mám dělat?
Jak najít a přesunout historii Zpráv (iMessage) + přílohy v OS X